Biurowiec Heweliusza 18 z kompletem najemców

Budynek biurowy Heweliusza 18 został w pełni wynajęty, w zaledwie kilka miesięcy. Najwięcej powierzchni w budynku zajmie UTC Fire-Security firma zajmująca się produkcją i dostawą technologii bezpieczeństwa – aż 7 300 mkw. Biuro o powierzchni ponad 1 400 mkw. uruchomi Metsa Group Services – czyli centrum obsługi finansowej fińskiej grupy Metsa, a 1 100 mkw. przypada na redakcję i zespół portalu Trójmiasto.pl. Swoją siedzibę w obiekcie będzie miał również gigant odzieżowy H&M Hennes & Mauritz. We wszystkich transakcjach właściciela budynku, firmę Apollo-Rida, reprezentował zespół JLL.

„Współpracę z firmą JLL rozpoczęliśmy we wrześniu zeszłego roku. W ciągu tego czasu wspólnymi siłami wynajęliśmy cały budynek Heweliusza 18. Firmy, które zdecydowały się na nasze biura, są doskonale znane zarówno w Trójmieście i poza nim. Cieszymy się, że to właśnie Heweliusza 18 wybrały na swój długofalowy adres biznesowy”, informuje Rafał Nowicki, CEO Apollo-Rida.

Heweliusza 18 to 10-kondygnacyjny obiekt biurowy klasy A o powierzchni 10 000 mkw. z parkingiem i pełną infrastrukturą dla rowerzystów. Zaprojektowany przez biuro architektoniczne JEMS Architekci budynek doskonale wpisuje się w otaczającą przestrzeń, istniejącą zabudowę i atmosferę miasta. Projekt odzwierciedla historyczny charakter lokalizacji, łącząc tradycyjne materiały i kolorystykę ze współczesną formą. Budynek został wyróżniony zielonym certyfikatem BREEAM na poziomie Excellent (znakomitym).

„Wyjątkowa architektura i centralna lokalizacja Heweliusza 18 przyczyniły się do jego sukcesu komercyjnego.Ten przyjazny i stylowy biurowiec jest ciekawą alternatywną dla trójmiejskich hubów biurowych, przyciągając najemców stawiających na kameralność przy jednoczesnym dostępie do oferty zakupowej, usługowej i rozrywkowej Gdańska. Taka kombinacja atutów zdecydowanie wyróżnia Heweliusza 18 na tle coraz bardziej konkurencyjnego rynku w Trójmieście, którego zasoby biurowe wynoszą już prawie 800 000 mkw. a ok. 160 000 mkw. jest budowie”, mówi Marcin Faleńczyk, dyrektor biura JLL w Trójmieście.

fot. materiały prasowe

 

Translate »