Biurowiec Pixel zmienił właściciela

Fundusz Garvest Real Estate sfinalizował umowę sprzedaży poznańskiego budynku biurowego Pixel. Obiekt za 32,2 mln euro kupiła firma GTC. W transakcji stronie sprzedającej doradzali eksperci z JLL i CMS Cameron McKenna, a kupującej – Hogan Lovells.

Oddany do użytku w 2013 r. Pixel oferuje 14 500 mkw. powierzchni biurowej w ramach siedmiu kondygnacji naziemnych. Obiekt jest w całości wynajęty Grupie Allegro. Pixel, zaprojektowany przez pracownię JEMS Architekci, jest jednym z najbardziej charakterystycznych budynków biurowych w Poznaniu. Obiekt uzyskał szereg wyróżnień, m.in. nagrodę Jana Baptysty Quadro.

Sławomir Jędrzejewski, z JLL w Polsce, skomentował: „Sprzedaż projektu Pixel to druga w tym roku, a czwarta w ciągu ostatnich 12 miesięcy transakcja zrealizowana na rynku nieruchomości biurowych w Poznaniu. Aktywności inwestorów sprzyja dostępność wysokiej jakości produktów, zabezpieczonych instytucjonalnymi umowami najmu oraz wyższe stopy kapitalizacji niż w Warszawie, Krakowie czy Wrocławiu. Z naszych analiz wynika, że aktywność inwestorów na tym rynku utrzyma się na wysokim poziomie w 2016 r., a w nadchodzących miesiącach możemy spodziewać się kolejnych transakcji, których przedmiotem będą nieruchomości biurowe w Poznaniu”.

W ciągu ostatnich 12 miesięcy w Poznaniu właściciela zmieniły też takie projekty biurowe, jak: Okrąglak, Andersia Business Centre oraz Malta House.

fot. materiały prasowe

Translate »