Krzyki na nowo

Wroclaw, Poland - May 04, 2015: Aerial view of Wroclaw city in Poland.

Krzyki to jedna z najstarszych dzielnic Wrocławia zlokalizowana w południowej części miasta. Dziś przeżywa swój renesans – powstają tu nowe osiedla mieszkalne i obiekty usługowe. Krzyki rozwijają się bardzo dynamicznie, oferując mieszkańcom wspomnienie historii w architekturze oraz nowoczesną wizję osiedli idealnych dla każdego.

Krzyki są jedną z największych dzielnic stolicy Dolnego Śląska – ich powierzchnia stanowi ok. 55 km. kw. Dzielnica z uwagi na swoje położenie, oferuje idealne warunki mieszkaniowe dla sympatyków miejskiego życia jak i miłośników zacisza na obrzeżach miasta – mówi Emil Basta, z firmy deweloperskiej WPBM „Mój Dom” S.A.

Historia Krzyków sięga roku 1743, kiedy to była jeszcze podwrocławską wsią o niemieckiej nazwie Kritern, w późniejszym czasie nosiła nazwę Krietern („kłótnicy”) aż do 1945 r. Dopiero po wojnie dzielnicę nazwano Krzyki i ta nazwa funkcjonuje do dziś. Wieś Krietern została wpisana w granice miasta w roku 1928. Po wojnie tereny te były bardzo zniszczone, a budynki spalone i ograbione przez szabrowników. Ale wciąż pozostają tu ku uciesze naszych oczu cudowne archaiczne budowle. Krzyki pochwalić się mogą pięknymi, tajemniczymi zakątkami, którymi przypominają nam swoją historię. Idealnym miejscem na spacer po zabytkowych zakątkach Krzyków będzie al. Lipowa, ul. Kasztanowa, Racławicka czy Sudecka, gdzie znajdują się malownicze wille i pałacyki w sąsiedztwie terenów zielonych tj. Park Południowy. Zachwycają swoją oryginalną architekturą i tworzą aurę tajemniczej historii, która odbiła na nich swoje piętno.

Dziś Krzyki przeżywają rozkwit, pochwalić się mogą przybytkami nowoczesnej architektury tj. liczne inwestycje deweloperów, designerskie centra handlowe – komentuje Emil Basta z WPBM „Mój Dom”. To w właśnie tu, na Krzykach powstał najwyższy budynek w Polsce „Sky Tower”. Na jego 49 piętrze znajduję się taras widokowy, który zachwyca wielobarwną i zróżnicowaną architektonicznie panoramą Wrocławia.

Krzyki to przede wszystkim modne i wciąż rozbudowujące się miejsce na mapie Dolnego Śląska, które perfekcyjnie łączy, dawną architekturę z nowoczesnym stylem. – Bajkowym tłem dla wszelkich zabudowań jest wszechobecna zieleń drzew, kolorowych skwerów, czy parków – opowiada Emil Basta.

Nowoczesne inwestycje mieszkaniowe, które tak licznie tu powstają zachęcają swoim designem, lokalizacją i ceną. Usytuowanie dzielnicy jest idealne dla tych, którzy cenią sobie dobre połączenie z centrum miasta nie rezygnując jednocześnie z terenów zielonych i zacisza. Częstymi lokatorami osiedli tej dzielnicy są młode rodziny, dla których sąsiedztwo parków i dostępność do usług są priorytetem. Inwestycją spełniającą oczekiwania młodych rodzin, poszukujących wymarzonego M4 we Wrocławia z pewnością będzie „Słoneczny Zakątek”. – Osiedle zlokalizowane jest w sąsiedztwie parków: Klecińskiego i Południowego, a niecałe 10 km dalej znajduje się jedno z największych centrów handlowych – komentuje Emil Basta.

Nowoczesny charakter dzielnicy Krzyki, idealnie wpisuje się w jej historyczną architekturę oferując z roku na rok nowe możliwości inwestycyjne i użytkowe, stając się tym samym jednym z najbardziej atrakcyjnych miejsc dla osób poszukujących własnego M4.

fot. materiały prasowe

 

Translate »