Biurowiec Saski Crescent jest Very Good

Warszawski biurowiec Saski Crescent uzyskał certyfikat BREEAM in-Use na poziomie „Very Good” – zarówno w kategorii Building Management, jak i Asset Performance.

Biurowiec Saski Crescent zlokalizowany jest w Śródmieściu, ma dziewięć kondygnacji o łącznej powierzchni biurowej około 18 tys. mkw. Budowa zakończyła się w 2003 roku. W budynku znajdują się również restauracja, kawiarnia i fitness club. W procesie certyfikacji właściciela, firmę CA IMMO, wspierała firma Cushman & Wakefield.

Certyfikacja BREEAM (BRE Environmental Assessment Method – Metoda oceny wpływu budownictwa na środowisko) jest jedną z najpopularniejszych metod oceny jakości budynków w Europie. Uzyskanie certyfikatu jest potwierdzeniem wysokiego standardu nieruchomości, zastosowania nowoczesnych technologii oraz wdrożenia najlepszej polityki zarządzania. Saski Crescent otrzymał ocenę „Very Good” w kategorii Management (doceniono tu wykorzystanie przestrzeni i ekologiczne zarządzanie budynkiem) oraz w kategorii Asset Performance (najwyższe noty za gospodarowanie odpadami i wykorzystanie materiałów ekologicznych).

fot. materiały prasowe