Boom na apartamenty nad rzeką

Nabywców znalazło już ponad 60% apartamentów w powstającej we Wrocławiu nad rzeką Oławą inwestycji Angel River. Na najwyższych piętrach wieży mieszkalnej to nawet 80%. Na przełomie kwietnia i maja 2016r. zakończą się prace w części podziemnej.

Budowa rozpoczęła się we sierpniu 2016, a nabywców znalazło już 210 z 341 apartamentów w Angel River. Które apartamenty cieszą się największym zainteresowaniem? Na przykład na sześciu ostatnich kondygnacjach siedemnastopiętrowej wieży mieszkalnej sprzedanych zostało prawie 80% lokali. Do wyboru są lokale o powierzchniach od 27 mkw. do 114 mkw. – od kawalerek do pięciopokojowych apartamentów.

W ramach inwestycji deweloper zrewitalizuje również fragment nabrzeża rzeki Oławy, gdzie powstanie marina i ogólnodostępny bulwar. Projekt jest ściśle powiązany z programem rewitalizacji Przedmieścia Oławskiego, który realizuje miasto. Inwestor przebuduje i zmodernizuje również skrzyżowanie ulic Traugutta i Mierniczej. Dodatkowo, ta ostatnia zostanie przedłużona do Angel River.

Inwestorem jest Angel Poland Group. Szacowany całkowity koszt inwestycji to 110 mln zł. Generalnym wykonawcą jest firma Karmar S.A., która zrealizowała m.in. takie inwestycje, jak: Rezydencja Foksal, Grzybowska 43 w Warszawie czy Silver Tower Center we Wrocławiu. Projekt architektoniczny Angel River przygotowała Pracownia Projektowa Maćków, w oparciu o koncepcję pracowni Gottesman Szmelcman Architecture. Dla Angel Poland Group jest to już kolejne przedsięwzięcie we Wrocławiu po m.in. Centrum Seniora Angel Care (działa od wiosny 2016 roku), wielofunkcyjnym i luksusowym kompleksie OVO Wrocław, czy hotelu The Granary. Z kolei w Krakowie deweloper planuje kolejną luksusową inwestycję w sąsiedztwie Wawelu. Przy ul. Stradomskiej 12-14 powstanie 5-gwiazdkowy hotel, spa oraz luksusowe apartamenty. Obiekt hotelowy dołączy do Autograph Collection Hotels, lifestylowej marki należącej do Mariott International.

fot. materiały prasowe

Translate »