Bridgestone przeprowadza się do Maratonu

Firma Bridgestone przeprowadzi się do biurowca Maraton, realizowanego przez Skanska Property Poland w Poznaniu. W nowym biurze międzynarodowy producent wyrobów gumowych i opon otworzy centrum usług wspólnych o powierzchni niemal 2 000 mkw. Pracować tam będą specjaliści firmy Bridgestone EBS Sp. z o.o. z obszarów księgowości, retail, podatków, compliance oraz HR-u operacyjnego i prawa.

Podpisanie umowy przez Bridgestone oznacza, że biurowiec realizowany przez Skanska Property Poland znalazł kolejnego najemcę niemal na rok przed zakończeniem budowy projektu, które zaplanowano na IV kwartał 2016 roku. Budowa rozpoczęła się w styczniu 2015 r. Biurowiec składać się będzie z sześciu pięter nadziemnych oraz dwóch pod ziemią.

Bridgestone jest już drugą firma, która zdecydowała się na wynajęcie powierzchni w budynku. W listopadzie 2015 roku pierwszym najemcą inwestycji została firma Duni European Finance Function, specjalizująca się w świadczeniu usług z zakresu finansów i księgowości, która zajęła ponad 800 mkw.

Generalnym wykonawcą budynku jest firma Skanska S.A. Autorem projektu architektonicznego jest pracownia CDF Architekci. Za komercjalizację biurowca odpowiada Skanska Property Poland. W wyborze lokalizacji i negocjowaniu warunków umowy firmę Bridgestone wspierała międzynarodowa agencja doradcza Colliers International.

fot. materiały prasowe

 

Translate »