Cavatina Holding z nagrodami

European Property Awards są częścią International Property Awards, w ramach których projekty z całego świata oceniane są przez panel przeszło 100 międzynarodowych ekspertów branżowych. Celem tego prestiżowego i szeroko rozpoznawanego konkursu jest promowanie wyjątkowych architektów, designerów i deweloperów, tworzących najwyższej jakości projekty pozytywnie wpływające na jakość architektury miast na całym świecie.

International Property Awards przyznawane są w 9 regionach świata obejmujących Afrykę, Azję i Pacyfik, Arabię, Kanadę, Karaiby, Amerykę Środkową i Południową, Europę, Wielką Brytanię i USA. Jury konkursu ocenia kandydatury biorąc pod uwagę projekt, jakość wykonania, obsługę klienta, innowacje, oryginalność oraz kwestie środowiskowe. W ostatnich dniach przyznano tytuły na poziomie poszczególnych państw. W grudniu natomiast, podczas uroczystej gali, poznamy nagrodzonych na poziomie Europy i całego świata.

W tegorocznej edycji European Property Awards przyznano nagrody zespołowi Cavatina Holding za: powstający we Wrocławiu projekt Quorum – w kategorii Mixed-Use Development in Poland, oraz WiMa Widzewska Manufaktura w Łodzi – w kategorii Mixed-Use Architecture in Poland.

Quorum to największy projekt mixed-use we Wrocławiu. W grudniu 2020 roku Cavatina Holding rozpoczęła prace przy pierwszym obiekcie biurowym, a w październiku 2021 – wystartowała budowa 140-metrowej wieży biurowej, która będzie drugim najwyższym budynkiem w mieście. Równolegle toczy się budowa wieży mieszkaniowej Resi Capital.

Budynki biurowe Quorum powstają zgodnie ze standardami międzynarodowego systemu BREEAM na poziomie Excellent.

Widzewska Manufaktura to blisko 4 ha powierzchni i cztery 140-letnie pofabryczne obiekty wpisane do ewidencji zabytków jako zespół urbanistyczny pofabrycznej Łodzi (przędzalnia, skręcalnia, przewijalnia oraz kantor), w które Cavatina zamierza tchnąć nowe życie. Koncepcja odnowienia WIMY obejmuje przede wszystkim renowację i modernizację istniejących zabudowań pofabrycznych. Centralnym punktem kompleksu, miejscem spotkań i zielonym sercem tej inwestycji, będzie 100-letni park o powierzchni ok. 9 tys. mkw. z fontanną.Biura i punkty usługowe znajdą się w dawnej przędzalni, nazywanej „amerykańską”, gdyż przerabiano w niej bawełnę z USA, natomiast na cele mieszkaniowe zostaną zaadaptowane obiekty dawnej skręcalni oraz przewijalni. Cały kompleks dostarczy na rynek ponad 31 tys. mkw. powierzchni biurowej, 414 mieszkań na wynajem oraz 1171 miejsc parkingowych.

fot. materiały prasowe

Translate »