Centrum Doskonałości Den Braven

Ukoronowaniem obchodów 40-lecia Den Braven było otwarcie Centrum Doskonałości w dniu 8.11.2014. Na uroczystość przybyli m.in. przedstawiciele Rady Miejskiej miasta Oosterhout. Celem Centrum Doskonałości Den Braven jest szerzenie wiedzy o najnowszych rozwiązaniach technicznych i nowinkach produktowych wśród klientów i pracowników firmy. Specjaliści będą w nowym centrum szkoleniowym organizować warsztaty praktyczne i wykłady z zakresu asortymentu produktów Den Braven. Będą tu również szkoleni pracownicy działów handlowych ze wszystkich oddziałów Den Braven na świecie. Budynek został zrealizowany w technologii budownictwa energooszczędnego, co czyni go dodatkowo atrakcją samą w sobie.

Centrum posiada najnowocześniejsze rozwiązania
i udogodnienia. Przestronne wnętrze daje możliwość praktycznych demonstracji przy wielu stanowiskach dla 50 uczestników jednocześnie. Do celów edukacyjnych ośrodek wyposażono w mobilne moduły do pokazów praktycznych. Nowoczesny charakter budynku podkreśla jego konstrukcja zgodna z zasadami budownictwa zrównoważonego. Odważny projekt zewnętrzny ze specjalnymi otworami w dekoracyjnej konstrukcji osłonowej powoduje, że światło naturalne wpadające do jego wnętrza podlega ciągłym zmianom, co jeszcze bardziej przyciąga wzrok na jego architekturę.

Przykład energooszczędnej technologii
Budynek jest zasilany pompą geotermalną w 7 ujęciach, każde na głębokości 125 m. Na dachu zainstalowanych jest 80 kolektorów słonecznych, które zapewniają całkowicie zapotrzebowanie na energię. W celu jeszcze wyższego podniesienia sprawności energetycznej budynku, Centrum Doskonałości zostało zaprojektowane zgodnie z wymogami budownictwa zrównoważonego, w najbardziej restrykcyjnej 3 klasie. Do jego budowy zastosowano szereg wyrobów z oferty Den Braven, należących do segmentu rynkowego Budownictwo Energooszczędne. Jego konstrukcja została poddana certyfikacji pod kątem szczelności na przenikanie powietrza. Budowę całego centrum zakończono w rekordowo krótkim czasie 7 miesięcy.

fot. Den Braven

 

 

Translate »