Centrum handlowe Riviera w Gdyni zmienia właściciela

Podpisano umowę sprzedaży centrum handlowego Riviera w Gdyni. Wartość transakcji to 291 milionów euro, z potencjałem wzrostu do 300 milionów. Transakcja zostanie zamknięta 31 sierpnia br. W całym procesie inwestycyjnym stronę sprzedającą – Foncièrie Euris i Rallye – reprezentowały wspólnie firmy doradcze Colliers i JLL.

Neil Gregory-Eaves, International Director w firmie Colliers: „Popyt na polskie centra handlowe dominujące w regionie wciąż rośnie, obecnie przyciągając największych inwestorów globalnych. Inwestorzy zainteresowani centrum handlowym Riviera pochodzili z regionu EMEA oraz z rynków azjatyckich silnie konkurując ze sobą, co znalazło swoje odzwierciedlenie w cenie, ustanawiając nowy benchmark na rynku polskim.”

Riviera jest największym centrum handlowym w Trójmieście – na powierzchni ponad 70 000 mkw. GLA działa więcej niż 230 sklepów. Wśród najemców obiektu znajdują się wiodące polskie i międzynarodowe marki modowe. Riviera może pochwalić się szeroką ofertą rozrywkową, a także rozwiniętą częścią gastronomiczną. Riviera została oddana do użytku w październiku 2013 r. Zarządcą obiektu jest Mayland Real Estate.

fot. materiały prasowe