Co słychać na budowie poznańskiego osiedla MALTA Wołkowyska

Na razie przy Wołkowyskiej w Poznaniu jest głęboki na osiem metrów wykop o powierzchni ponad 7000 m2, ale na przełomie 2022 i 2023 roku w tym miejscu powstanie nowoczesny budynek o nietuzinkowej, charakterystycznej bryle i rozwiązaniach użytkowych.

– Ściany szczelinowe zabezpieczają budynki sąsiadujące z terenem inwestycji przed nadmiernymi drganiami i przesunięciami gruntu. Stanowią skuteczną barierę zabezpieczającą przed filtracją wód gruntowych zarówno w trakcie prowadzenia robót jak i podczas użytkowania. Można więc powiedzieć, że budujemy z poznańską solidnością, troszcząc się także o nasze najbliższe sąsiedztwo – informuje Marcin Polewski, dyrektor techniczny firmy UWI Inwestycje S.A.

Budowa trzeciego etapu osiedla MALTA Wołkowyska wystartowała na początku 2021 roku. To kontynuacja inwestycji mieszkaniowej, która ze względu na lokalizację, architekturę i rozwiązania urbanistyczne w poprzednich latach cieszyła się dużym zainteresowaniem poznaniaków.

UWI Inwestycje, jedna z najstarszych firm deweloperskich w Poznaniu zapowiada, że budynek będzie gotowy na przełomie 2022/2023 roku. Znajdzie się w nim łącznie 188 mieszkań o metrażu od 25 – do 99 m2 oraz 8 lokali o charakterze handlowo-usługowym.

Wizytówką tego budynku będą panoramiczne tarasy, ogrody zimowe oraz przestronne balkony. Retencję wody deszczowej poprawiać będą zielone dachy.

fot. materiały prasowe