Czy to duch Le Corbusier’a na warszawskiej Woli?

W ramach pierwszego etapu osiedla NU! Warszawa Wola zostanie wybudowanych 145 mieszkań z certyfikatem BREEAM. Realizacja inwestycji zakłada rewitalizację dużego kwartału na warszawskiej Woli. Na terenie osiedla powstanie łąka kwietna i park, który będzie ogólnodostępny dla mieszkańców miasta. Za projekt odpowiada pracownia architektoniczna Kuryłowicz & Associates.

Głównym założeniem projektantów było stworzenie budynku, który z jednej strony będzie wpisany w rozwijającą się okolicę Woli, a z drugiej będzie nawiązywać do postindustrialnego charakteru ul. Kolejowej.

Pomysł na projekt osiedla NU! Warszawa Wola zakładał wykorzystanie licznych inspiracji przedwojennym modernizmem – stworzyliśmy koncept, odwołujący się do słynnych pięciu zasad projektowania Le Corbusiera. Długa elewacja złożona z trzynastu nieregularnie rozmieszczonych pionów okiennych nada bryle budynku efekt rozrzeźbienia i pozwoli mu wtopić się w różnorodną i rozdrobnioną zabudowę otoczenia.” – tłumaczy architekt Piotr Wilbik z pracowni Kuryłowicz & Associates.

NU!” po szwedzku znaczy „tu i teraz!”, co jest uzasadnione faktem, że deweloperem inwestycji jest szwedzka Skanska.

fot. materiały prasowe

Translate »