Dekada Mińsk Mazowiecki z nowymi najemcami

Projekt Grupy Dekada w Mińsku Mazowieckim zakłada powstanie zintegrowanego centrum handlowo-komunikacyjnego. Obejmuje budowę obiektu handlowego typu „strip mall” połączonego z  dworcem kolejowym. Na powierzchni 4 800 mkw. GLA zajdzie się 9 lokali zajmowanych przez znane i popularne marki. Na zmotoryzowanych klientów czekać będzie 380 miejsc parkingowych. Umowę najmu podpisały m.in.: polska firma działająca na rynku sprzedaży sprzętu elektronicznego, dyskont z odzieżą, produktami dla domu i akcesoriami do wyposażenia wnętrz, polski producent obuwia, oraz sieć drogerii z asortymentem health&beauty.

Dekada w Mińsku Mazowieckim to inwestycja realizowana przez grupę DEKADA SA we współpracy z PKP SA oraz ich spółką zależną, Xcity Investment. Centrum handlowe położone będzie w sercu 40-tysięcznego miasta. W strefie oddziaływania do 20 min. jazdy samochodem znajdzie się 95 tys. mieszkańców.

– Z Xcity Investment realizujemy dwie inwestycje: w Mińsku Mazowieckim i Koninie. To dla nas projekty wyjątkowe, bowiem  otwierają kolejny segment w naszym portfolio zakładający realizację projektów połączonych właśnie z dworcami kolejowymi. Wszystkie już istniejące obiekty sieci Dekada łączące funkcję handlową z komunikacyjną cieszą się dużą popularnością zarówno najemców, jak i klientów i widzimy sens w dalszym tworzeniu inwestycji tego typu – komentuje Aleksander Walczak, prezes zarządu Dekada SA.

Za wynajem powierzchni w centrum odpowiada spółka BOIG Property Consulting. Otwarcie obiektu zaplanowano na II połowę 2018 roku.

Dziesięć obiektów sieci pod wspólną nazwą DEKADA działa już w Brodnicy, Grójcu, Krakowie, Malborku, Myślenicach, Nowym Targu, Olsztynie, Sieradzu, Skierniewicach i Żyrardowie. Planowane są także inwestycje w Ciechanowie, Nysie i Łowiczu oraz razem z PKP centra handlowo-komunikacyjne w Koninie i Mińsku Mazowieckim. Docelowo sieć DEKADA ma obejmować co najmniej 20 obiektów w całej Polsce. Głównymi najemcami galerii i centrów handlowych DEKADA są największe sieci sklepów w Polsce: spożywcze, RTV i AGD, odzieżowe, obuwnicze, drogeryjne, apteczne i inne oraz sieciowe firmy usługowe i gastronomiczne.

il. materiały prasowe

Translate »