Designerskie mieszkanie w stylu loftu

Na ścianach beton i cegła, na wyposażeniu designerskie meble, a kuchnia nietypowo, w centralnym punkcie mieszkania – tak wygląda pokazowy lokal New Line, który został przygotowany przez Nową Papiernię. Można go już oglądać i poczuć autentyczny klimat loftu.

Nowa Papiernia to mini osiedle loftowe na Przedmieściu Oławskim we Wrocławiu. W dwóch budynkach po dawnej papierni powstają tutaj autentyczne lofty, których realizacja jest już na finiszu. Trwają ostatnie prace przy elewacji i wykańczaniu pomieszczeń. Już w nowym roku wprowadzą się tam mieszkańcy. Z kolei tuż obok pofabrycznych budynków powstaje obiekt New Line, w którym znajdą się inspirowane loftami, wysokie mieszkania. Realizacja mieszkań potrwa do marca 2015 roku, ale jeden z lokali jest już w pełni gotowy i udostępniony do oglądania. Został wykończony specjalnie po to, żeby pokazać mieszkańcom możliwości, jakie kryją oryginalne wnętrza.

Mieszkanie_New_Line_01

Pokazowe mieszkanie zostało urządzone w stylu minimalistycznym. We wnętrzach dominuje biel i szarość z którymi kontrastuje ceglana czerwień. Mieszkanie i całe jego wyposażenie jest nowoczesne, a jego charakter neutralny. Na ścianach przeważa surowość betonu dekoracyjnego, który został przełamany ciepłem ręcznie robionej cegły. Dopasowane do ścian ciężkie zasłony szczelnie zabezpieczą przed światłem nawet tak duże okna i portfenetry, jakie stosowane są w mieszkaniach loftowych. Niebanalnym rozwiązaniem są szklane matowe drzwi, zamykające poszczególne pomieszczenia. Najbardziej oryginalnie prezentuje się jednak kuchnia. Niecodziennie spotyka się takie rozwiązania – i nie chodzi tutaj jedynie o minimalizm mebli i urządzeń, które zapewniają maksimum funkcjonalności, ale o to, że kuchnia znalazła się w samym centrum mieszkania – tak że można ją obejść z każdej strony.

Mieszkanie_New_Line_03

Budowa_Nowej_Papierni-1

fot. materiały prasowe

Translate »