Dwie transakcje sprzedaży HB Reavis

HB Reavis, grupa deweloperska działająca na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej, w Wielkiej Brytanii i Turcji, ogłosiła sprzedaż centrum handlowego Aupark Koszyce oraz sąsiadującego z nim biurowca Aupark Tower. Nabywcą została spółka New Europe Property Investments (NEPI), fundusz rynku nieruchomości notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Johannesburgu oraz rynku regulowanym giełdy w Bukareszcie i londyńskim rynku AIM, będącym częścią Giełdy Papierów Wartościowych w Londynie. Wartość kontraktu to 165 milionów euro. W ramach transakcji NEPI przejmie również teren dawnych koszar Malinowskiego znajdujących się na obrzeżach centrum miasta.

Centrum handlowe Aupark oferuje ok. 34 000 mkw. powierzchni pod wynajem i 1100 miejsc parkingowych. Obiekt położony jest w samym centrum Koszyc, drugiego pod względem wielkości miasta na Słowacji. Biurowiec Aupark Tower dysponuje 12 700 mkw. wysokiej klasy powierzchni biznesowej wynajętej renomowanym firmom.

Umowa sprzedaży czeka obecnie na zatwierdzenie ze strony słowackiego Urzędu Antymonopolowego. W ramach przeprowadzonej transakcji NEPI przejmie również dodatkowy projekt: wielofunkcyjny kompleks realizowany na terenie dawnych koszar Malinowskiego znajdujących się na obrzeżach centrum Koszyc. To już druga transakcja pomiędzy HB Reavis i NEPI. W zeszłym roku ten sam fundusz nabył centrum handlowe Aupark w Żylinie.

HB Reavis_Aupark Tower Kosice (Large)

fot. HB Reavis / materiały prasowe

Translate »