Drabina drabinie nie równa

Wybór odpowiedniej drabiny do wykonywania pracy na wysokości jest bardzo ważny. Od właściwego doboru drabiny do rodzaju i miejsca wykonywanej pracy zależy w dużej mierze bezpieczeństwo jej użytkowania. Szeroki wachlarz typów drabin oferowanych przez KRAUSE pozwala na optymalne dopasowanie drabiny do niemal wszystkich potrzeb dotyczących prac na wysokości, które mogą być wykonywane na drabinie.

Proste drabiny przystawne

Podstawowy rodzaj drabiny to klasyczna jednoelementowa konstrukcja. Można ją oprzeć o ścianę bądź inny stabilny element. Drabiny przystawne z oferty firmy KRAUSE posiadają w zależności od wersji od kilku do kilkunastu wytrzymałych profilowanych szczebli, pozwalających na bezpieczną pracę na różnych wysokościach roboczych. Warto zwrócić uwagę na ciężar i podstawę drabiny – konstrukcje aluminiowe są lekkie i poręczne, a antypoślizgowe stopki zapewniają odpowiednią stabilność.

drabina_monto_tele_matic_krause

Drabiny wielofunkcyjne

Drabiny wielofunkcyjne to zdecydowanie bardziej zaawansowane konstrukcje, umożliwiające najczęściej zastosowanie aż 4 ustawień: jako drabina przystawna, wolnostojąca o wyższej lub niższej wysokości oraz rozsuwana. W przypadku drabin wielofunkcyjnych szczególnie warto zwrócić uwagę na elementy gwarantujące komfortową i bezpieczną pracę. Oprócz stopek antypoślizgowych, drabiny wielofunkcyjne z oferty KRAUSE posiadają dodatkowy stabilizator. Dla wygody użytkowania pamiętajmy też, aby zwrócić uwagę na ciężar i sposób składania całej konstrukcji – dzięki temu wygodny transport drabiny nie będzie problemem.

Gdy zaczynają się schody

W praktyce często zdarza się, że drabinę trzeba ustawić na podłożu o zróżnicowanych poziomach. Najczęściej dotyczy to schodów i wiąże się z dodatkowymi trudnościami w uzyskaniu odpowiedniej stabilności konstrukcji. Wybrane modele drabin wielofunkcyjnych KRAUSE posiadają funkcję ustawiania na schodach. Optymalnym rozwiązaniem w tej sytuacji są drabiny TeleVario.

drabina_monto_tele_vario_krause (Large)

Wygodny pomost, czyli drabiny przegubowe

Złożona konstrukcja i niezawodne mechanizmy umożliwiają stosowanie niestandardowych rozwiązań. Warte uwagi są zwłaszcza konstrukcje przegubowe, które jeszcze bardziej zwiększają funkcjonalność drabin. Firma KRAUSE opatentowała własny system przegubów, umożliwiających nie tylko łatwe i szybkie rozkładanie i składanie konstrukcji, ale także ustawianie ich w praktycznej pozycji pomostu roboczego. Ważną zaletą jest niewielki rozmiar po złożeniu, który ułatwia przechowywanie drabiny oraz jej transport.

przegubowa_drabina_stabilo_krause 1 (Large)

fot. materiały prasowe