Drewno i wysoki połysk

Dominującym trendem w meblach kuchennych w roku 2015 pozostanie minimalizm, a wśród dekorów wymienianych jako topowe pojawia się drewno. Kto myśli o kupnie mebli, znajdzie odzwierciedlenie tych trendów w ofercie KAM.

Największy problem z trendami jest taki, że szybko się zmieniają. Czy warto zatem przy wyborze mebli kuchennych kierować się wskazówkami designerów i jak zaaranżować wnętrze, aby nie było „trendy” tylko przez jeden sezon? Najlepiej sięgnąć do rozwiązań, które tak naprawdę nigdy nie wychodzą z mody. Nawet najbardziej designerskie kolory z czasem odchodzą w zapomnienie, dlatego dużo bezpieczniej jest zdecydować się na dekory imitujące rysunek drewna.

– Naszym klientom doradzamy, aby rozsądnie decydowali się na wybór kolorystyki frontów – mówi Sylwia Kowalska-Mikutel, projektantka Spółki Meblowej KAM. – Odważne, krzykliwe kolory mogą się z czasem znudzić, a ekstrawaganckie zestawienia mogą okazać się męczące. Dlatego namawiamy do popularnych, sprawdzonych zestawień kolorystycznych i takie właśnie mamy w ofercie KAM.

1 (Large)

Minimalizm i drewno nadal najważniejsze

Projektanci wnętrz zdradzają nowe propozycje kolorystyczne, jakie ich zdaniem będą najbardziej popularne w 2015 roku, są jednak zgodni, iż nadal najchętniej będziemy się otaczać materiałami naturalnymi. A zatem w naszych kuchniach nadal królować będzie drewno i materiały, które się do niego upodobniają.

– Niezależnie od stylu, w jakim urządzimy mieszkanie i preferencji kolorystycznych, drewno zawsze znajdzie w nim swoje miejsce. Dlatego w każdej z naszych kolekcji proponujemy przynajmniej kilka rodzajów ciekawych wybarwień drewna, aby dać naszym klientom możliwość wyboru. Oprócz klasycznych gatunków, takich jak modrzew, grusza, buk, orzech czy kilka rodzajów dębu, mamy również pinię brązową, sosnę bieloną, a także Zebrano i Wenge dla amatorów bardziej egzotycznych gatunków – mówi projektantka KAM.

Proste bryły w drewnie lub wysokim połysku

Idealny rysunek drewna udało się odwzorować na frontach OLIVIA. Nie tylko wyglądają jak wykonane z naturalnego drewna, ale oddają jego usłojenie i strukturę, która jest wyczuwalna poprzez dotyk. Do wyboru jest kilka gatunków drewna starannie wybranych spośród najciekawszych dostępnych na rynku propozycji wzorniczych np. grusza polarna, dąb trufla, dąb sonoma czy mali wenge.

W minimalistycznej kuchni dominują proste bryły mebli, najczęściej pozbawione uchwytów. Tak też jest w przypadku kuchni OLIVIA, w której są one zintegrowane z frontem.

Taką prosta, minimalistyczną kuchnię zawsze można oczywiście urozmaicić poprzez efektowne połączenie materiałów i kolorów. Dekory imitujące drewno doskonale łączą się z frontami laminowanymi, lakierowanymi, a także akrylowanymi. Takie połączenie: dekory drewnopodobne i płyty akrylowane wyróżnia inną z kolekcji producenta – KAMduo XL. Fronty wzorowane na drewnie sosny – Pinia biała, szampan bądź też brązowa, połączone z akrylem w wysokim połysku w kolorach wanilia lub szary pozwalają na stworzenie kilkunastu rewelacyjnych duetów kolorystycznych.

Drugi z ważnych trendów obserwowanych już w od kilku lat, a który pozostanie trendy również w tym roku, to high gloss. Nabywcy kuchni w Polsce wciąż bardzo chętnie wybierają powierzchnie mebli gładkie, lakierowane na wysoki połysk.

Modna, czyli zawsze funkcjonalna

Niezależnie od obowiązujących trendów, stylów, kolorów i wzorów wprowadzanych w meblach kuchennych, jedno pozostaje niezmienne – meble kuchenne mają być nie tylko atrakcyjne wizualnie, ale przede wszystkim funkcjonalne. Należy zadbać o odpowiednią ilość pojemnych szafek i szuflad, czyli miejsc, w których zmieścimy to wszystko, co jest potrzebne do codziennej pracy w kuchni.

Wysokość szuflad idealnie wyliczona na produkty i akcesoria, które będą w nich przechowywane, specjalny korpus szafki narożnej zagospodarowanej na bardzo pojemne szuflady, szafki górne wyższe od standardowych o 28 cm to propozycje, dzięki którym kuchnie KAM zawsze będą funkcjonalne i wygodne w użytkowaniu.

fot. KAM