Drugi budynek Warsaw Spire oddany do użytku

55-metrowy budynek C, wchodzący w skład kompleksu Warsaw Spire, ma już pozwolenie na użytkowanie. Budynek C jest już drugą oddaną do użytku częścią Warsaw Spire – bliźniaczy budynek B działa od września 2014 roku. Ukończenie 220-metrowego budynku wieżowego A i otwarcie całego kompleksu Warsaw Spire planowane jest na połowę maja 2016 roku.

Warsaw Spire jest największym co do powierzchni kompleksem biurowym w kraju. W jego skład wchodzą 220-metrowy budynek wieżowy A oraz dwa budynki sąsiadujące – B i C. Trzy budynki dostarczą na rynek łącznie ponad 100 000 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej.

Budynek B, zrealizowany jako pierwszy, został oddany do użytku we wrześniu 2014 roku. W oddanym właśnie do użytku budynku C trwają jeszcze zaawansowane prace wykończeniowe powierzchni biurowych. Pierwsi najemcy zajmą swoje powierzchnie jeszcze w tym roku. Łącznie w całym kompleksie wynajęte jest już ponad 70% dostępnej powierzchni.

Ghelamco_Warsaw Spire_5

Równolegle z procesem komercjalizacji inwestycji, dynamicznie postępują prace budowlane przy realizacji budynku wieżowego oraz placu Europejskiego. W budynku A montowane są właśnie ostatnie szklane panele oraz trwają prace instalacyjne i wykończeniowe. Na placu Europejskim trwa druga już w tym roku akcja nasadzania drzew i krzewów oraz prace przy budowie i wykańczaniu pawilonów restauracyjnych oraz przestrzeni wystawowej Art Walk. Gotowe są już instalacje wodne: fontanny, okrągłe jeziorko i kaskadowy strumień.

Oddanie do użytku całości kompleksu Warsaw Spire i otwarcie placu Europejskiego już w połowie maja 2016 r.

fot. materiały prasowe