Duńskie meble Canett na Bonami.pl

Styl skandynawski to doskonałe połączenie unikalnego designu z łatwością funkcjonowania. Dzięki jasnej kolorystyce, naturalnym materiałom i prostym formom, meble w nordyckiej stylistyce nadają wnętrzu ciepła i przestronności. Przykładem takiego wyposażenia są meble marki Canett.

Najczęściej wykorzystywanym tworzywem w skandynawskim stylu aranżacji wnętrz jest drewno. Królując na podłogach i w elementach konstrukcji mebli, materiał ten wprowadza do pomieszczenia przyjemną dla oka estetykę, pełną naturalności, łagodności i szyku.

„Styl skandynawski ceni sobie w wyglądzie mebli nie tylko prostotę, ale również ciekawy pomysł. Dobrym przykładem są stoliki Canett – Hjorring oraz Nykobing, które dzięki blatom ukazującym piękno słojów drewna, mają możliwość stworzenia unikalnego wystroju.” – podpowiada Dorota Jaguś, ekspert Bonami.pl.

Jasna kolorystka ma ogromne znaczenie we wnętrzach urządzonych w stylu skandynawskim. Z racji nieprzystępnych warunków klimatycznych panujących na terenie północnej Europy, Skandynawowie poszukiwali sposobów na rozświetlenie i optyczne powiększenie swoich przestrzeni mieszkalnych. Najlepszym rozwiązaniem stało się więc zastosowanie łagodnej palety barw – bieli, beży i wszelakich szarości, które nadały pomieszczeniom stałego efektu nasłonecznienia oraz większej przestronności. Reguła ta zaczęła dominować w kolorze ścian, podłogi i mebli. „Prostota i uniwersalność pomysłu okazała się aranżacyjnym strzałem w dziesiątkę.” – mówi Dorota Jaguś – „Co więcej, zasady te zainspirowały projektantów marki Canett do stworzenia kolekcji Skagen. Stoły, biurka, komody, szafki czy witryny – każdy element zestawu to doskonałe rozwiązanie dla osób poszukujących nieskomplikowanych form z delikatną nutą romantyzmu”.

fot. bonami.pl