Dwie nagrody w konkursie Dolnośląska Budowa Roku dla Eiffage

OVO i Angel Care – dwie realizacje firmy Eiffage Polska Budownictwo – uzyskały pierwsze miejsca w dwóch kategoriach konkursu Dolnośląska Budowa Roku 2016. Konkurs jest organizowany przez Wrocławski Oddział Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa, pod patronatem honorowym marszałka województwa dolnośląskiego, wojewody dolnośląskiego, przewodniczącego Dolnośląskiej Izby Inżynierów Budownictwa, Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego i rektora Politechniki Wrocławskiej. Jego celem jest wyłonienie obiektów budowlanych na terenie województwa dolnośląskiego, odznaczających się nowatorskimi rozwiązaniami we wszystkich fazach procesu budowlanego.

„Ogromnie cieszymy się – i to podwójnie, bo nasze realizacje zostały wyróżnione równocześnie w dwóch kategoriach.” – powiedział Jacek Synowiec, dyrektor Grupy Kontraktów Regionu Południowego. „To bardzo odmienne budynki, każda z tych budów niosła zupełnie inne wyzwania.

Angel Care – oddany do użytku w marcu 2016 r. – jest interesującym przykładem rewitalizacji. Pierwotnie był to XIX-wieczny szpital, który został przekształcony w Centrum Seniora. Obiekt pełni funkcję kompleksowego centrum opieki nad seniorami i osobami z zaburzeniami postępującymi z wiekiem. Starsze osoby mają tu do dyspozycji 48 mieszkań oraz pracownie, sale spotkań i ćwiczeń. Budynek jest pod ochroną konserwatora zabytków, dlatego jego renowacja odbyła się z zachowaniem oryginalnej konstrukcji oraz historycznego charakteru.

OVO Wrocław został otwarty w sierpniu 2016 r. Zbudowany został w samym centrum miasta. Jest futurystycznym kompleksem apartamentów, biur i pięciogwiazdkowego hotelu Hilton. Do wykończenia ponad 5 tys. m2 elewacji po raz pierwszy w Polsce użyto nowoczesnego materiału o nazwie Corian. OVO ma 9 kondygnacji, w tym 2 podziemne. Całkowita powierzchnia wynosi prawie 49 tys. m2. W części mieszkalnej znajduje się 168 apartamentów z 26 penthouse’ami na najwyższym piętrze. Projekt obiektu powstał w pracowni Gottesman-Szmelcman Architecture we współpracy z JSK Architekci.

fot. materiały prasowe

Translate »