Dwoje do pary: drewno i panele

Imitujące naturalne drewno panele podłogowe to sposób na efektowną i niedrogą podłogę, która będzie jednocześnie praktyczna i łatwa w pielęgnacji. Co zrobić by dodać im szyku i sprawić, że będą wyglądały stylowo? W towarzystwie drewnianych akcentów panele podłogowe zalśnią niewymuszoną elegancją.

O wyborze materiału na podłogę w nowo powstałym lub remontowanym domu decyduje zazwyczaj kilka kwestii. Poza walorami estetycznymi warto uwzględnić takie cechy jak sposób konserwacji czy właściwości techniczne, determinujące m.in. to, do jakiego pomieszczenia dana podłoga się nadaje. Dokonując wyboru pomiędzy panelami podłogowymi a drewnianymi deskami nierzadko kierujemy się także ceną. Dopracowane wzornictwo i dobra jakość paneli sprawiają, że często wygrywają one z drewnianą podłogą. W przemyślanej aranżacji panele nie muszą się wcale różnić od naturalnych materiałów.

krono-original-sublime-classic-drzwi-i-podlogi-vox

– Efekt naturalnej podłogi, osiągnięty dzięki frezowanym krawędziom na czterech bokach, to cecha charakterystyczna m.in. kolekcji Variostep paneli Krono Original, dostępnych w naszych salonach – mówi Arkadiusz Śmiłowski, z firmy Drzwi i podłogi VOX. – Krawędzie z wgłębieniem znajdziemy także w panelach z kolekcji Country marki Quick Step. Kolekcja Largo, tego samego producenta, cechuje się wyjątkowo długimi (ponad 2 m) i szerokimi deskami, które wyglądają jak cięte z naturalnego surowca.

Dzięki zabiegom projektantów paneli i umiejętnym posunięciom aranżacyjnym, stworzymy wnętrze, w którym króluje drewno – pod różnymi postaciami. By dodać szyku imitującej drewno podłodze, czasem wystarczy jeden mocny akcent – efektowny stół, okazała szafa czy charakterystyczna komoda wykonane z pięknego, naturalnego drewna, pomogą wydobyć wszystkie walory podłogi. Struktura drewna narysowana na panelach, która znajduje odbicie w przykuwającym spojrzenie detalu, zyskuje na urodzie.

krono-original-variostep-narrow-drzwi-i-podlogi-vox

Jak łączyć drewno i panele – rzecz o kolorach

Naturalne drewno w ciepłym, piaskowym kolorze lubi towarzystwo podobnych, nieco ciemniejszych lub o ton jaśniejszych odcieni – w takim zestawieniu unikniemy monotonii, tworząc naturalnie wyglądającą, spójną całość.

Ciemne panele skomponują się pięknie z drewnem w podobnym odcieniu, tworząc wnętrze pełne wysmakowanej elegancji. Efektownie zestawimy je także np. z jasnymi, sosnowymi meblami lub miodowymi odcieniami dębu.

fot. materiały prasowe

 

Translate »