Ekologiczne Osiedle Pastelowe w Gdańsku

Osiedle Pastelowe to inwestycja zlokalizowana w gdańskich Łostowicach. W ramach drugiego etapu powstanie pięć budynków, liczących łącznie 350 mieszkań o powierzchni od 36 do 62 m2. Dodatkową przestrzeń stworzą przydomowe ogródki dla mieszkań parterowych oraz balkony znajdujące się na wyższych kondygnacjach. Ceny lokali rozpoczynają się od 6487 zł/m2 brutto. Oddanie inwestycji do użytku zaplanowano na grudzień 2022 roku.

Nową inwestycję wyróżnia zastosowanie ekologicznych rozwiązań. Na dachach zamontowane będą panele fotowoltaiczne, które znacznie obniżą zużycie energii w częściach wspólnych. W każdym budynku wykorzystane będzie również oszczędne oświetlenie LED. Przestrzeń osiedla wypełnią tereny zielone, w tym m.in. rośliny antysmogowe oraz drzewa tlenowe konsumujące duże ilości CO2. Wewnątrz budynków zaplanowano nowoczesne lampy antybakteryjne oraz specjalne urządzenia do dezynfekcji powietrza.

Projekt architektoniczny inwestycji opracowała pracownia K&M Design. Generalnym wykonawcą inwestycji jest Dekpol Budownictwo.

fot. materiały prasowe

Translate »