Europejska nagroda dla Portovej

Portova, kompleks mieszkalno – usługowy w centrum Gdyni, zdobyła nagrodę w jednym z najważniejszych konkursów branży nieruchomości na świecie: European Property Awards. To kolejny nagrodzony projekt z portfolio trójmiejskiego dewelopera Invest Komfort.

Październik jest miesiącem corocznego nagradzania najlepszych architektów oraz inwestorów w ramach międzynarodowego konkursu European Property Awards. Kilkudziesięciu niezależnych ekspertów poddało szczegółowej analizie lokalizację, architekturę, design, udogodnienia oraz oryginalność projektów zgłoszonych z całego kontynentu, by wyłonić inwestycje plasujące się w europejskiej czołówce. W kategorii Residential High Rise Development for Poland nagrodę zdobył trójmiejski deweloper Invest Komfort za inwestycję Portova. Projekt powstał w studio Kwadrat.

Portova to trzeci co do wysokości budynek mieszkalny w Gdyni. Z jej dachu rozciąga się widok na miasto. Architektura inwestycji nawiązuje do modernistycznych tradycji Gdyni, która powstała w latach 20. XX wieku. Charakterystycznym elementem projektu jest ponad 50-metrowa dominanta domykająca perspektywę Placu Kaszubskiego.

fot. Dominik Werner /  mat. prasowe

Translate »