EVERGREEN 365 – zielone ogrody w centrum Poznania

Mieszkanie w centrum czy dom na zielonych przedmieściach – przed takim wyborem staje wiele osób szukających idealnego miejsca do zamieszkania. Inwestycja Evergreen 365 pozwala cieszyć się własną zieloną oazą w centrum Poznania. To co wyróżnia tę inwestycję na tle innych obiektów mieszkalnych, to szklarnie zlokalizowane na tarasach, dzięki którym mieszkańcy będą mogli przez cały rok cieszyć się bliskością natury oraz wyhodowanymi przez siebie kwiatami czy warzywami.

Głównym i najbardziej charakterystycznym elementem budynku Evergreen 365 są balkony z niewielkimi szklarniami. Do ich stworzenia zastosowano rzadko spotykaną w polskim budownictwie konstrukcję ze stali ocynkowanej. Takie rozwiązanie zwiększa ryzyko powstania mostków termicznych, które tworzą się między innymi w miejscu łączenia płyt balkonowych z wieńcem, gdzie dochodzi do przerwania ciągłości izolacji. Powoduje to znaczną utratę ciepła, a w efekcie doprowadza do powstawania wilgoci, pleśni oraz grzybów, co wpływa również negatywnie na nasze zdrowie.  Aby tego uniknąć zastosowano łączniki termoizolacyjne Schöck Isokorb typu KS, który jest przystosowany do połączeń żelbet-stal. Łączniki przenoszą obciążenia z płyty balkonowej na konstrukcję budynku oraz umożliwiają oddzielenie ciepłych i zimnych elementów obiektu.

Głównym inwestorem Evergreen 365 jest MASTERM BUKOWSKA Sp. z o.o., wykonawcą generalnym firma PPHU MASTERM Przemysław Silski, a za projekt odpowiedzialna jest Pracownia Architektoniczna Insomia.

fot. materiały prasowe

Translate »