Finał Glazurniczych Mistrzostw Polski

W Łodzi już za kilka dni będzie miało miejsce prawdziwe święto branży wykończeniowo-wnętrzarskiej. Umiejętności najlepszych w kraju wykonawców podziwiać będzie można podczas VI Finału Glazurniczych Mistrzostw Polski, który odbędzie się 15 lutego w miejscowej hali Expo.

Podczas łódzkiej imprezy w szranki staną najlepsi z najlepszych – 31 zawodników, którzy poprzez zajęcie czołowych miejsc w eliminacjach regionalnych, zakwalifikowali się do wielkiego finału w Łodzi. Ich precyzja, dokładność oraz wyczucie estetyki oceni piętnastoosobowa Komisja Sędziowska.

– To, na co klient bodaj najczęściej zwraca uwagę w łazienkowych i kuchennych aranżacjach, to piękno glazury. Rzadziej zdarza mu się docenić fachowość wykonawcy, dzięki której możliwe jest przeniesienie wizji projektanta na rzeczywistość. Glazurnik to fach, który wymaga niezwykłej precyzji – docinane płytki często stykają się różnymi krawędziami, pod trudnym kątem. Imprezy takie jak ta pozwalają nie tylko docenić prawdziwych fachowców, ale też wyróżnić ich na rynku zleceń – tłumaczy ideę Mistrzostw Wojciech Włodarczyk, przedstawiciel Grupy Tubądzin, sponsora głównego wydarzenia.

Glazurnicze Mistrzostwa Polski odbędą się w ramach 21. edycji Targów Budownictwa Interbud, które potrwają od 14 do 16 lutego. W tym roku swój udział potwierdziły aż 304 firmy z sektora budowlanego i wnętrzarskiego, czyniąc łódzką imprezę jednym z najważniejszych wpisów w kalendarzu wydarzeń branżowych. Poza Mistrzostwami, drugą najważniejszą atrakcją programu jest projekt „Nowoczesna Łazienka”, którego celem jest prezentowanie niestandardowych, innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie wykańczania i wyposażania wnętrz. Goście targów obejrzą m.in. stylowe aranżacje ceramiczne autorstwa znanego polskiego projektanta – Macieja Zienia.

Pokazy w ramach projektu „Nowoczesna Łazienka” oglądać będzie można w piątek (14 lutego) od godz. 10 do 16 oraz sobotę (15 lutego) od 9.20 do 18. Glazurnicze Mistrzostwa Polski odbędą się w sobotę od 10 do 17. Ceremonia ogłoszenia wyników oraz wręczenia nagród będzie miała miejsce w niedzielę (16 lutego) o godz. 12. Wstęp na wszystkie atrakcje Targów Interbud jest wolny.

fot. projekt Macieja Zienia „Berlin” dla Tubądzin (mat.prasowe)

 

 

Translate »