Focus Estate Fund nowym właścicielem Galerii Sandomierz

Fundusz inwestycyjny Focus Estate Fund kupił Galerię Sandomierz, centrum handlowe w południowo-wschodniej Polsce, od Euro Real Estate Investments LLP. Sprzedającego w transakcji reprezentowała firma JLL, nabywcę natomiast Cushman & Wakefield.

Galeria Sandomierz to jedyne nowoczesne centrum handlowe w Sandomierzu i okolicach. Działa od marca 2009 roku i oferuje 4,4 tys. m kw. powierzchni handlowej oraz 160 miejsc parkingowych. Centrum jest obecnie wynajęte w 97,5%.

– To nasza pierwsza inwestycja na polskim rynku nieruchomości handlowych. W naszej działalności koncentrujemy się na obiektach handlowych w Europie Środkowo-Wschodniej, więc Galeria Sandomierz to ważne uzupełnienie naszego portfela nieruchomości. Mamy ambitne plany rozwoju: wkrótce sfinalizujemy kilka innych transakcji w Polsce i Czechach – mówi Andriy Kozin, z Focus Estate Fund. Sprzedającym była Euro Real Estate Investments LLP, spółka specjalizująca się w inwestycjach w nieruchomości, zarządzana przez Marcol, brytyjską spółkę private equity.

– Obecnie obserwujemy duży popyt na obiekty handlowe o dominującej pozycji na rynkach lokalnych. Transakcja Focus Estate Fund dowodzi, że nowi inwestorzy coraz chętniej szukają takich możliwości ulokowania kapitału w Polsce – dodaje Jędrzej Suchowole z Cushman & Wakefield.

O Focus Estate Fund

Fundusz inwestycji w nieruchomości, koncentrujący się na obiektach handlowych typu non-prime w Europie Środkowo-Wschodniej. Strategia Funduszu zakłada inwestycje w rozwój nieruchomości komercyjnych średniej skali na najbardziej dynamicznych rynkach europejskich. Fundusz planuje nabycie obiektów o wartości 50 mln EUR w ciągu najbliższych 2–3 lat.

fot. materiały prasowe

Translate »