Francuski neobarok w gdańskim apartamencie

Z okien apartamentu w Gdańsku roztacza się widok na Motławę i historyczną dzielnicę, która przechodzi dynamiczne zmiany. Wszystkie okna mieszkania wychodzą na stronę południową. Dlatego projektantka pracująca dla firmy Sun&Snow zdecydowała się na wyszukane kształty mebli, wprowadzenie zdecydowanego koloru i bogate dekoracje.

Wygodna strefa dzienna

Funkcjonalnie rozplanowany apartament urządzony został w spójny sposób. Całość została pomyślana tak, aby stylistycznie połączyć estetykę rezydencji francuskiej arystokracji z elementami współczesnego neobaroku. Turyści niezmiennie oczekują komfortu i wysokiej jakości usług. Ale coraz więcej osób otwartych jest na nowości i podróżuje w poszukiwaniu wrażeń. Dlatego chcieliśmy naszym gościom stworzyć miejsce wypoczynku z domową atmosferą, inną niż ta, która panuje w standardowych pokojach hotelowych. – mówi Marlena Dem, szefowa wynajmu apartamentów Sun & Snow w Gdańsku.

Główny salon apartamentu, który ma powierzchnię 62 m², łączy funkcje pokoju dziennego, jadalni i kuchni. Przy wejściu zainstalowano głębokie szafy wnękowe, mogące pomieścić całą garderobę. Strefę kuchenno-jadalną ogranicza duży blat. Ze względów praktycznych w kuchniach dobrze sprawdzają się ciemne kolory. Tutaj zdecydowano się na ciemnostalowe obicie szafek mieszczących naczynia i sprzęt AGD.

Sun&Snow Aura Aneks Kuchenny 2 male

Reszta aranżacji obszernego salonu utrzymana jest w neutralnej kolorystyce. Dominują tutaj zgaszone beże, biel i odcienie szarości. Aby odrobinę zdynamizować monochromatyczne wnętrze, głównymi akcentami kolorystycznymi stały się pikowana sofa w kolorze fioletowym oraz grubo tkane granatowe zasłony. Ściany wyłożono boazerią w stylu prowansalskim oraz tłoczoną, połyskującą tapetą z geometrycznym wzorem. Widok prawdziwego ognia zawsze przywołuje na myśl ciepło domowego ogniska. Dlatego na jednej ze ścian zainstalowano kominek.

Sun&Snow Aura Salon 2

Relaks w kolorach beżu

Obie sypialnie apartamentu urządzono w stonowany sposób. Postawiono na wygodę i zapewnienie intymności podczas wypoczynku. Nastrój można tworzyć włączając oddzielnie wybrane moduły oświetlenia. Energetyzujące kolory z salonu i zdecydowane dodatki ustąpiły miejsca funkcjonalnym meblom w odcieniach bieli. Odwołaniem do barokowej przesady jest przeskalowane pikowane wezgłowie łózka sięgające sufitu.

Sun&Snow Aura Sypialnia B

Łazienka – mikro salon

W funkcjonalnie rozplanowanej łazience powtórzono motywy dekoracyjne z innych części mieszkania. Boazeria i tapeta sprawiły, że małe pomieszczenie zyskało charakter pokoju kąpielowego. Aby dodać wnętrzu przytulności, zdecydowano się na wyłożenie podłogi panelami o fakturze szczotkowanego drewna. Płytki ceramiczne zdobią tylko okolice wanny. Ułożone „w cegiełkę” białe kafle przywodzą na myśl paryskie metro lub przedwojenną kamienicę. Salonowy wystrój uzupełnia owalne pokojowe lustro w złoconej ramie i blat umywalki o kształcie konsoli chippendale.

Sun&Snow Aura Łazienka 2 male

Dwie sypialnie, salon i łazienka sprawiają wrażenie przestrzeni zaaranżowanej przez osobę o zdecydowanym guście. Spędzając tu czas, mamy wrażenie, że właściciel mieszkania wyjechał na kilka dni, a nam jedynie użyczył swojego lokum na czas urlopu.

fot. Sun&Snow

 

Translate »