Galeria Pomorska – wstęga przecięta

10 września 2015 roku, o godzinie 9.00, nowa część Galerii Pomorskiej w Bydgoszczy została oficjalnie otwarta dla Klientów. Rozbudowa Galerii, której właścicielem jest Resolution Property, kosztowała 25 milionów euro. W jej efekcie powierzchnia najmu centrum powiększyła się o 10 000 mkw., a oferta wzbogaciła o 40 nowych sklepów i punktów usługowych.

W uroczystości przecięcia wstęgi przed nową częścią Galerii Pomorskiej, oprócz przedstawicieli właściciela, zarządcy, firm podwykonawczych, najemców i mediów uczestniczyły także lokalne władze reprezentowane przez Wiceprezydent Miasta Bydgoszczy, panią Iwonę Waszkiewicz. Rozbudowa Galerii Pomorskiej była jak do tej pory największym na polskim rynku przedsięwzięciem Resolution Property.

otwarcie galerii pomorskiej 2

fot. od lewej: Iwona Waszkiewicz, Teresa Kudrycka, Shane Scott, Cezary Starzyk  / materiały prasowe

„Galeria Pomorska była pierwszym obiektem handlowym w Polsce, w który byliśmy zaangażowani. Już przymierzając się do jej zakupu mieliśmy przygotowany plan rewitalizacji
i znacznej rozbudowy obiektu. Galeria Pomorska była wówczas centrum handlowym tzw. drugiej generacji, w którym oferta handlowa wymagała istotnego rozszerzenia.” – powiedział Shane Scott, Partner w Resolution Property.

Asset Managerem Galerii Pomorskiej jest firma Balmain Asset Management. Zarządcą Galerii jest firma Savills. Za komercjalizację nowej części obiektu odpowiadały wspólnie firmy JLL i Balmain Asset Management. Generalnym wykonawcą rozbudowy był Budimex. Nadzór projektowy stanowił cPM. Koordynacją najemców zajmowała się firma Geokop. Nowa część Galerii powstała na podstawie projektów biur architektonicznych Colman Architects z Londynu i Atelier.com z Warszawy.

fot. materiały prasowe

Translate »