Gdański biurowiec Wave z wiechą

Na biurowcu Wave, realizowanym w Gdańsku przez spółkę biurową Skanska, powieszono symboliczną wiechę. Tym samym, prace konstrukcyjne dobiegły końca, a budynek osiągnął swoją docelową wysokość. Oddanie budynku do użytku planowane jest na czerwiec 2020 roku.

Wave jest pierwszą inwestycją spółki biurowej Skanska w Trójmieście oraz pierwszą na rynku trójmiejskim, która będzie ubiegać się o certyfikat WELL. Jest on przyznawany powierzchniom biurowym, które są przyjazne pracownikom i stawiają ich zdrowie oraz komfort na pierwszym miejscu. 

Projekt zakłada szereg innowacyjnych rozwiązań, m.in. wykorzystanie systemu zarządzania biurem – Connected by Skanska czy też infrastrukturalne udogodnienia dla rowerzystów – specjalny parking, szatnie z prysznicami i stację do naprawy rowerów.

Dzięki tej inwestycji, Gdańsk stanie się także trzecim miastem, po Warszawie i Krakowie, w którym pojawi się tzw. zielony beton. Od strony al. Grunwaldzkiej inwestor planuje wykorzystanie betonowych płyt, które dzięki działaniu słońca redukują stężenie szkodliwych związków w powietrzu zanieczyszczonym smogiem miejskim, powstałym ze spalin emitowanych przez samochody.

– Teraz będziemy kontynuować prace wykończeniowe na elewacji budynku, a także wykańczać jego wnętrze. Pierwsi najemcy wprowadzą się tu w przyszłym roku – mówi Sławomir Koc, project manager spółki biurowej Skanska, odpowiedzialny za inwestycję Wave.

fot. materiały prasowe

Translate »