Grupa Roca przejmuje Sanit

Grupa Roca, firma z branży łazienkowej, wzmacnia swoją pozycję poprzez przejęcie niemieckiej firmy Sanit, producenta systemów podtynkowych. Sanit jest trzecim co do wielkości w Niemczech i piątym w Europie producentem w swojej kategorii. Za stronę prawną odpowiedzialne są firmy Alantra oraz Allen & Over.

Na systemy podtynkowe składają się: zbiorniki podtynkowe, przyciski spłukujące i ramy. Jest to rynek, który dynamicznie się rozwija, ze względu na coraz większe zainteresowanie podwieszanymi toaletami WC czyli rozwiązaniami higienicznymi, komfortowymi i zajmującymi mało miejsca w przestrzeni łazienkowej.

Firma Sanit, założona w 1945 roku, z siedzibą w Eisenbergu należy do grupy Aliaxis, światowego lidera systemów w zakresie wody i energii, obecnego w ponad 40 krajach. Przedsiębiorstwo posiada trzy zakłady produkcyjne w Niemczech, zlokalizowane w Eisenbergu, Rödental i Wittenberdze. Centra te zatrudniają 378 specjalistów i eksportują towary do ponad 70 krajów. Oprócz wyżej wymienionych kategorii produkują również akcesoria do montażu. W 2020 roku obroty firmy wyniosły 74 mln euro.

W ramach strategii grupy polegającej na tworzeniu wyspecjalizowanych centrów kompetencji dla różnych kategorii produktów łazienkowych, Sanit stanie się centrum rozwoju stelaży podtynkowych Grupy Roca.

CEO Grupy Roca, Albert Magrans zwrócił uwagę na efekt synergii, który przyniesie transakcja: „Przejęcie Sanit jest fundamentalnym krokiem, aby integrować produkty i tworzyć kompletne rozwiązania łazienkowe, które oferują zaawansowaną technologie jako wartość dodaną. Tym samym wzmocnimy naszą globalną pozycję lidera”.

Grupa Roca jest firmą zajmującą się projektowaniem, produkcją i sprzedażą produktów wyposażenia wnętrz łazienkowych. Założona w 1917 roku zaspokaja potrzeby ludzi i przyczynia się do poprawy dobrobytu społeczeństwa.

Ta rodzinna grupa jest liderem rynku w Europie, Ameryce Łacińskiej, Indiach i Rosji. Jest również silnie obecna Chinach i pozostałych krajach Azji, na Bliskim Wschodzie, w Australii i Afryce, dzięki temu jest światowym liderem w swojej branży.

fot. Zakłady Sanit / mat.  prasowe

Translate »