HB Reavis sprzedaje Forum Business Center I

HB Reavis, międzynarodowa grupa deweloperska działająca na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej oraz w Wielkiej Brytanii i Turcji, ogłosiła sprzedaż biurowca  Forum Business Center I („Forum BC I“).

Nabywcą zlokalizowanego w Bratysławie obiektu, w którym swoją siedzibę ma firma Slovak Telekom, został fundusz ČS Nemovitostní fond. Kontrakt warty 46,2 mln euro jest jedną z najważniejszych transakcji zawartych w 2015 r. na słowackim i czeskim rynku nieruchomości.

Forum BC I oferuje 18 500 m kw. nowoczesnej powierzchni biznesowej klasy A zlokalizowanej na siedemnastu kondygnacjach naziemnych. Biurowiec, jako jeden z pierwszych na Słowacji, otrzymał prestiżowy certyfikat środowiskowy BREEAM Excellent. Od 2013 r. w budynku mieści się siedziba spółki Slovak Telekom.

Nabywcą inwestycji jest ČS Nemovitostní fond zarządzany przez spółkę REICO ISČS, która w 100% należy do firmy Česká Spořitelna (Grupa Erste). ČS Nemovitostní fond jest największym i najstarszym funduszem działającym na rynku nieruchomości w Czechach. Do końca listopada kapitał funduszu przekroczył wartość 275 mln euro (7,5 mld koron czeskich).

– Zgodnie z przyjętą przez nas strategią dywersyfikacji portfela zrealizowaliśmy ważny projekt inwestycyjny poza granicami Czech. Wysoka klasa biurowca Forum BC I w połączeniu z faktem, że najemcą obiektu jest prestiżowa spółka Slovak Telekom, sprawia, iż z punktu widzenia inwestorów Forum BC I stanowi naprawdę atrakcyjną ofertę – powiedział Filip Kubricht, Prezes Zarządu REICO ISČS.

– Cieszymy się, że udało nam się przeprowadzić tak pomyślną transakcję we współpracy z cenionymi zagranicznymi inwestorami. Zainteresowanie ze strony tak prestiżowego  partnera jak ČS Nemovitostní fond potwierdza, że realizowane przez HB Reavis biurowce klasy premium stanowią cenne aktywa na rynku nieruchomości komercyjnych – dodał Marián Herman, członek zarządu i zyrektor finansowy Grupy HB Reavis.

fot. materiały prasowe