Helios w Gdańsku najbardziej designerski

Prestiżowy branżowy portal celluloidjunkie.com docenił design najnowszego kina sieci Helios w Galerii Forum Gdańsk! Międzynarodowego laureata tytułu „Kino Miesiąca” wyłoniono na podstawie niezależnej ankiety.

Polski multipleks wyróżniono na arenie międzynarodowej i nagrodzono mianem „Kino Miesiąca”. Gdański Helios znalazł się w renomowanym gronie obiektów m.in. z Londynu, Paryża, Los Angeles czy Singapuru. Niepowtarzalny design, zaprojektowany przez pracownię Żera2Architekci pod kierownictwem  architekta Tadeusza Żery, ultranowoczesne formy multimedialne (takie jak wszechobecne, przyciągające wzrok ekrany LED), komfortowe sale Dream – to elementy, które w szczególności zwróciły uwagę portalu Celluloidjunkie. Za istotny atut kina uznano także profesjonalizm i życzliwość obsługi.

Na multipleks z Galerii Forum składa się 9 klimatyzowanych sal charakteryzujących się sprzętem kinotechnicznym najwyższej jakości. Należy również zwrócić uwagę na to, że jest to pionierski obiekt sieci – to w nim po raz pierwszy zastosowano kameralne sale Dream, której projekt stworzyli architekci z pracowni Gierałtowski & Partnerzy, Extract Design, z Piotrem Gierałtowskim na czele.  Zastosowano tu technologię dźwięku Dolby Atmos, a obraz jest wyświetlany w rozdzielczości 4K. Nagrodzony projekt, wyróżnia również kolorystyka oraz design na najwyższym poziomie: skórzane, komfortowe fotele oraz stylowe wykładziny marki EGE z wyjątkowej kolekcji wybitnego kreatora mody Christiana Lacroix (obecne w salach Dream), której wyłącznym dystrybutorem jest Carpet Studio. Zastosowany w pomieszczeniach nieszablonowy wzór Velour – dodaje wnętrzu luksusowego, artystycznego charakteru. Kolekcja inspirowana była rodzinnym miastem artysty, sztuką i tkaninami oraz doświadczeniami projektanta  mody. Dużym atutem wykładzin jest ich wykonanie – stworzone są wyłącznie z materiałów pochodzących z recyklingu. Łączą w sobie nie tylko elegancję, design oraz najwyższą jakość, ale i ekologię.

fot. materiały prasowe