Hieronimus we Wrocławiu ma już zarządcę

Zespół Kompleksowego Zarządzania Nieruchomościami Savills wygrał przetarg na zarządzanie kompleksem biurowo- usługowym Hieronimus we Wrocławiu. Właścicielem obiektu jest przedsiębiorca Zbigniew Grycan, właściciel sieci lodziarni.

Hieronimus to kompleks biurowo-usługowy zlokalizowany przy ul. Świdnickiej w obrębie Starego Miasta we Wrocławiu. Obiekt składa się z dwóch zabytkowych kamienic o łącznej powierzchni ok. 6000 mkw. Nieruchomość przeszła gruntowny remont elewacji, instalacji i wymiany stropów. Obecnie trwają prace wykończeniowe, które potrwają do końca grudnia 2015 r. Parter ma przeznaczenie handlowo-usługowe, natomiast wyższe kondygnacje budynku o łącznej powierzchni 4400 mkw. zajmie siedziba norweskiej firmy informatycznej Opera Software. Nowy najemca wprowadzi się do kompleksu w pierwszym kwartale 2016 roku.

Nazwa obiektu nawiązuje do historycznej nazwy Domu Handlowego St. Hieronimus, który działał w jednej z rewitalizowanych kamienic na początku XX wieku. Druga z kamienic została wybudowała jeszcze w XIX wieku według projektu architekta Tschecha i w przeszłości działało w niej Gimnazjum na Międzymurzu.

fot. materiały prasowe

Translate »