i2 Development wybrał GPW

i2 Development, wrocławski deweloper, zdecydował się na publiczną emisję akcji i wejście na rynek główny GPW. Swoje potrzeby szacuje na kilkadziesiąt milionów złotych.

– Zarząd spółki podjął decyzję o jej wprowadzeniu na GPW. Uważamy, że dla tej wielkości podmiotu naturalną drogą rozwoju jest uzyskanie statusu spółki publicznej notowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych. W ciągu najbliższych tygodni zamierzamy złożyć prospekt emisyjny do KNF. – zapowiedział Marcin Misztal, wiceprezes i2 Development S.A. – W ramach oferty publicznej będziemy chcieli pozyskać kilkadziesiąt milionów złotych, co zapewni nam dalszy dynamiczny rozwój. Dokładne informacje dotyczące wielkości i terminów oferty publicznej podamy po zatwierdzeniu przez KNF i opublikowaniu prospektu emisyjnego.

Swoje potrzeby inwestycyjne na najbliższe lata grupa i2 Development szacuje na ok. 100 mln zł. Środki z emisji wrocławski deweloper zamierza przeznaczyć na nowe projekty deweloperskie. i2 Development działa na rynku od 2012 r. Spółka specjalizuje się w budownictwie mieszkaniowym o podwyższonym standardzie i w mieszkaniach z segmentu Premium, co stanowi około jej 75% działalności. Pozostałe 25% działalności to powierzchnie biurowe i usługowe.

– Znaczna część inwestycji powstających w ścisłym centrum Wrocławia prowadzonych jest przez naszą firmę. Zatrudniamy 70 pracowników, a kolejne 600 osób pracuje przy naszych projektach. Obecnie realizujemy ponad 20 projektów we Wrocławiu o różnej wielkości, a posiadany bank ziemi pozwoli nam na realizację niemal 100 tys. m2 powierzchni mieszkalnej oraz biurowo-usługowej w ciągu najbliższych trzech lat. Stale również analizujemy nowe nieruchomości i grunty. – zapowiada wiceprezes i2 Development S.A.

W składa grupy kapitałowej i2 Development wchodzi: deweloper, biuro projektowe (Chamielec Architekci) oraz generalny wykonawca (KPB). – To pozwala być nam niezależnym i generować znaczne oszczędności, co przekłada się na wysokość marży. Strukturę grupy kapitałowej traktujemy jako wyraźną przewagę konkurencyjną. – podkreśla Marcin Misztal.

Spółka z roku na rok osiąga coraz wyższe wyniki finansowe. Jest to efekt między innymi ponadprzeciętnej marży brutto, jaką i2 Development osiąga na swoich projektach oraz inwestycji w ramach joint venture, które są stałym elementem przyjętego modelu biznesowego. i2 Development nie zamierza publikować prognoz wyników finansowych. Zarząd zakłada kilkudziesięcioprocentowy wzrost biznesu rok do roku.

il. Bulwar Staromiejski we Wrocławiu / i2 Development

Translate »