INSPIRE w Dolinie Trzech Stawów ma generalnego wykonawcę

Okam, inwestor INSPIRE w Dolinie Trzech Stawów w Katowicach podpisał umowę z generalnym wykonawcą, Zakładem Budowlano-Montażowym Grimbud Sp. z o.o. Kontrakt przewiduje budowę w I etapie dwóch budynków mieszkalnych. Docelowo powstanie 7 budynków z 450 mieszkaniami.

W ośmiopiętrowych budynkach przy ulicy Sikorskiego powstanie w I etapie 112 mieszkań o zróżnicowanej powierzchni od 29 do 125 m2, w ramach, których zaprojektowano jednopokojowe studia oraz mieszkania dwu-, trzy-, cztero- i pięciopokojowe. Na ostatniej kondygnacji znajdą się przestronne penthouse’y. Wszystkie mieszkania, w zależności od wielkości i położenia, mają dostęp do balkonu, loggii, ogródka lub tarasu, których powierzchnia sięga nawet do 120 m2. Wysokość lokali wynosi do 3 metrów.

W części podziemnej powstanie dwupoziomowy parking. Dla zainteresowanych mieszkańców będą dostępne komórki lokatorskie.

Mieszkańcy będą mieli do dyspozycji elegancką recepcję. W wolnym czasie można będzie skorzystać ze strefy mieszkańca z salą fitness i siłownią, sauną oraz ze strefy rozrywkowej z piłkarzykami i bilardem. Dla aktywnych i z myślą o rodzinach powstanie specjalne, zamykane pomieszczenie z funkcją rowerowni
i wózkowni.

Na 4 tys. metrów kwadratowych działki znajdzie się zieleń okalająca budynki mieszkalne. Centralną częścią jest unikatowy wąwóz, którego zagospodarowanie będzie zachęcało do aktywności lub spokojnego wypoczynku na łonie natury. Pięknie oświetlony, z wkomponowanymi ławkami będzie idealnym miejscem spotkań i zabaw również dla najmłodszych mieszkańców.

– Projekt INSPIRE powstaje w ramach Nowej Polityki Jakości Okam. Oznacza to, że stosujemy ponadstandardowe udogodnienia dla naszych mieszkańców, np. oczyszczacze powietrza w każdym mieszkaniu czy pojazdy elektryczne do dyspozycji wspólnoty. Nie zabraknie paczkomatów, wypożyczalni rowerów i serwisu rowerowego. Dbamy też o nasze środowisko: energią słoneczną pozyskaną przez solary oświetlimy części wspólne, a deszczówkę wykorzystamy do podlewania zieleni. Nasze projekty są bardzo popularne wśród Klientów: świetne lokalizacje i jakość, m.in. w wykorzystaniu materiałów wysokiej jakości bronią się same. Przyświeca nam filozofia: budujemy miejsce do życia, a nie tylko budynki.  – mówi Arie Koren, CEO Okam. 

– Jesteśmy doświadczoną firmą budowlaną, która działa na rynku od dwudziestu pięciu lat. Przez cały ten okres zrealizowaliśmy z powodzeniem ponad 200 projektów. Każdy był dla nas szczególny. Wyjątkowo traktujemy także INSPIRE. Na wszystkich etapach działań stosujemy najnowsze technologie i stawiamy na sprawdzone, wysokiej jakości materiały budowlane. Zaufało nam wielu Inwestorów, a nasze projekty spotykają się z pozytywną opinią użytkowników. Jesteśmy przekonani, że tak będzie i w tym przypadku: Klienci Okam, przyszli mieszkańcy otrzymają wysokiej klasy produkt, który będzie spełniał wszystkie oczekiwania a jednocześnie będzie wizytówką naszej firmy przez lata – mówi Ryszard Maciak, Prezes Zarządu Grimbud Sp. z o.o.

Planowany termin rozpoczęcia prac w ramach etapu I to przełom roku 2019 i 2020, zakończenie prac przewidziane jest na IV kwartał 2021 r.  Wartość umowy wynosi 30,9 mln zł netto.

fot. materiały prasowe

Translate »