Internauci wybiorą Fasadę Roku 2014

Kolejny konkurs Fasada Roku 2014 wystartował 1 września 2014 roku. Architekci, inwestorzy, wykonawcy oraz właściciele i zarządcy nieruchomości mogą zgłaszać do konkursu realizacje, na elewacji których zastosowano kompletną technologię Baumit. Ostateczny termin przyjmowania zgłoszeń mija 31 marca 2015. Zwycięzców wyłoni Jury złożone z architektów, osób zawodowo związanych z branżą budowlaną i architektoniczną oraz przedstawicieli mediów branżowych. Podobnie jak w poprzednich edycjach głosowanie odbędzie się także wśród internautów. Osoby, które odwiedzą portal www.fasadaroku.pl będą mogły oddawać głosy na najlepsze ich zdaniem obiekty. Budynek, który zyska największą ich ilość otrzyma „Wyróżnienie Internautów”.

Wszystkie zgłaszane budynki przyporządkowywane są na bieżąco do jednej z 5 kategorii konkursowych: „Budynek jednorodzinny nowy”, „Budynek wielorodzinny nowy”, „Budynek po rekonstrukcji i adaptacji”, „Budynek niemieszkalny” i „Budynek po renowacji”. Internauci mogą oddać swoje głosy na jeden wybrany obiekt w każdej kategorii. Czyli łącznie każdy internauta może wybrać nawet 5 obiektów (tyle ile jest kategorii). Plebiscyt internautów trwa od 1. października 2014 do 30. kwietnia 2015. Uczestnicy głosowania, których wytypowane obiekty w trzech kategoriach pokryją się z werdyktem konkursowego Jury, otrzymają nagrody rzeczowe od firmy Baumit. Budynek, który zyska największe uznanie wśród internautów otrzyma „Wyróżnienie Internautów”. Nagroda zostanie przyznana w każdej kategorii. Nagrodzone realizacje będą prezentowane na stronie fasady roku oraz na łamach mediów architektonicznych, budowlanych i lokalnych.

Konkurs Fasada Roku jest autorskim projektem firmy Baumit, zainicjowanym w 2007 roku. po to, aby nagradzać architektów, inwestorów i wykonawców, którzy wykażą się niezwykłą kreatywnością i pomysłowością w projektowaniu elewacji budynków z zastosowaniem produktów i technologii Baumit. Od ubiegłego roku konkurs posiada również swoją międzynarodową odsłonę czyli Baumit Life Challenge, który pozwala rywalizować najpiękniejszym elewacjom m.in. z Czech, Węgier, Słowacji, Bułgarii oraz Polski o tytuł najlepszej europejskiej fasady. Gala finałowa pierwszej edycji konkursu odbyła się w Wiedniu w Muzeum Sztuki Użytkowej.