Jak wykryć materiały znajdujące się w ścianach?

Bosch wprowadza na rynek niezawodny i niezwykle prosty w obsłudze detektor radarowy D-tect 120 Professional. Urządzenie wykrywa znajdujące się w ścianach obiekty, takie jak przewody elektryczne, rury wodociągowe z tworzywa sztucznego, metali żelaznych i nieżelaznych, czy drewniane konstrukcje. Precyzyjnie określa ich położenie i pozwala uniknąć potencjalnych szkód spowodowanych wierceniem lub kuciem. Maksymalna głębokość detekcji wynosi 12 cm.

Urządzenie jest wyjątkowo proste w obsłudze. Ma tylko pięć przycisków: włącznik, po jednym przycisku do ustawiania trybów pracy (Sucha zabudowa, Uniwersalny i Beton) oraz przycisk do włączania i wyłączania sygnału dźwiękowego. Użytkownik musi tylko stwierdzić, z jakiego materiału wykonana jest ściana i wybrać tryb pracy urządzenia.

Detektor ma funkcję automatycznej kalibracji. Dzięki temu jest od razu gotowy do użycia, a pomiar nie jest obciążony błędem wynikającym z braku skalibrowania przyrządu. Urządzenie jest bardzo lekkie (waży zaledwie 500 g) i ma niewielki wymiary (około 22 cm długości i 9 cm szerokości), co również ułatwia korzystanie z niego.

PT44c-10.14 detektor bosch

fot. Bosch

 

 

Translate »