Jubileuszowa seria elektronicznych podgrzewaczy wody Stiebel Eltron

Firma Stiebel Eltron świętuje w tym roku jubileusz 90-lecia marki. Z tej okazji na polski rynek trafiła seria przepływowych ogrzewaczy wody. Linia składa się z 5 modeli zróżnicowanych pod względem funkcjonalności oraz konstrukcji: cztery z nich to urządzenia elektroniczne – PER, PEO, PEY i PEG, a piąty to ogrzewacz hydrauliczny PHB. Światowa premiera tych urządzeń miała miejsce podczas tegorocznych targów Instalacje w Poznaniu.

Ekonomiczne przygotowanie ciepłej wody

Przepływowe ogrzewacze wody znajdują zastosowanie w miejscach, w których występuje zapotrzebowanie na ciepłą wodę użytkową. Urządzenia te najczęściej są montowane w punkcie poboru wody lub w jego bezpośredniej bliskości. Pozwala to na niemal całkowitą redukcję strat ciepła, a co za tym idzie – oszczędność w zużyciu wody i energii. Warto podkreślić, że elektroniczne ogrzewacze wody odgrywają niebagatelną rolę w efektywnym wykorzystywaniu energii elektrycznej i wody w każdym gospodarstwie domowym. Ogrzewacz zainstalowany np. w bezpośrednim sąsiedztwie prysznica pozwala na zredukowanie zużycia wody. Zastosowanie w pełni elektronicznego urządzenia umożliwia oszczędności nawet do 30%. Jest to możliwe również dzięki inteligentnym sterownikom mocy grzewczej oraz szybkości przepływu. Przy wyborze odpowiedniego modelu ważne są nie tylko wymiary oraz wygląd, ale również funkcje i parametry. Firma Stiebel Eltron, która od 90 lat konstruuje ogrzewacze wody oddała do dyspozycji polskich inwestorów jubileuszową serię tych nowoczesnych urządzeń.

Seria jubileuszowych ogrzewaczy wody firmy Stiebel Eltron składa się z 5 modeli PER, PEO, PEY, PEG i PHB. Cztery pierwsze są w pełni elektroniczne, a ostatni hydrauliczny. Najbardziej zaawansowanym urządzeniem w kolekcji jest model PER. Zapewnia on dokładną temperaturę podgrzanej wody poprzez dynamiczną regulację przepływu, zapewniając przy tym optymalny komfort używania ciepłej wody. Ogrzewacz PER firmy Stiebel Eltron został wyposażony w dwa przyciski służące do zapamiętania indywidualnie nastawionych temperatur. Urządzenie posiada funkcje komfortowe, tryb ECO, WELLNESS oraz pilota. Sterowany mikroprocesorem zawór gwarantuje uzyskanie temperatury wody z dokładnością do 0,5 st. C, nawet przy maksymalnym przepływie. Model ten posiada również duży dwukolorowy podświetlany cyfrowy wyświetlacz wielofunkcyjny, który wskazuje aktualne parametry pracy urządzenia.

fot. materiały prasowe

Translate »