Kameralna willa na Starym Żoliborzu w Warszawie

Pracownia Bulanda, Mucha – Architekci zaprojektowała dwupiętrowy, kameralny budynek apartamentowy, zlokalizowany na terenie starego Żoliborza. Współczesna architektura budynku nawiązuje do historii miejsca i architektury lat 20-tych, harmonizując z charakterystyczną zabudową tej części Warszawy, wpisując się w historyczne założenie Żoliborza, oparte na idei miasta-ogrodu brytyjskiego planisty, Ebenezera Howarda.

Budynek został zaprojektowany jako kameralny i luksusowy apartamentowiec wykonany z najwyższej jakości materiałów. Współczesna architektura i nowoczesny  detal nawiązują materiałami, gabarytami i swoim klimatem do charakteru zabudowy architektury międzywojennego modernizmu „Żoliborza Dziennikarskiego”. Zastosowane proste i szlachetne materiały elewacyjne są typowe dla historycznego miejsca inwestycji. Do wykończenia budynku użyto białego tynku, kamienia oraz drewnianej stolarki okiennej. Wszystkie apartamenty posiadają loggie lub tarasy, a do każdego z lokali przynależą dwa miejsca parkingowe w garażu podziemnym.

W budynku znajduje się 6 apartamentów z ogródkami na parterze i tarasami, w tym penthouse na 2 piętrze. Budynek znajduje się obecnie w fazie realizacji, a zakończenie budowy planowane jest na pierwszy kwartał 2019 roku.

fot. materiały prasowe