Kamień naturalny we wnętrzu

Przy ogromie i różnorodności dostępnych na rynku propozycji dekoracji ściennych nietrudno jest uzyskać olśniewający efekt. Sztuka polega jednak na tym, by oryginalne aranżacje nie przytłaczały jednocześnie obfitością użytych form i kolorów. Podpowiadamy, jak umiejętnie wykorzystać kamień dekoracyjny, aby ściany były przyciągającym uwagę elementem wystroju wnętrza.

Zbyt masywne meble, kolor ścian tak intensywny, że aż męczy wzrok lub nadmiar zróżnicowanych stylistycznie elementów dekoracyjnych – to częste grzechy właścicieli domów i mieszkań. W pogoni za unikalnymi rozwiązaniami łatwo popadamy w przesadę, uzyskując zupełnie odwrotny do zamierzonego efekt. W aranżacji wnętrz stawiajmy zatem na rozsądek, umiar i konsekwencję w doborze materiałów i barw.

interior design modern white furniture on white wall

 

Wyrazista faktura

Ściany, choć płaskie i nieciekawe, są wdzięcznym polem do popisu dla architektów wnętrz. Dzięki odpowiedniemu doborowi barw i faktur płaska ściana będzie robiła wrażenie przestrzennej, co znacząco wpłynie na postrzeganie całego pomieszczenia. – Wyrazistą fakturę można uzyskać stosując nowoczesne modele tapet, mało popularne jeszcze okładziny skórzane lub naturalny kamień dekoracyjny. Chropowata i lekko ascetyczna powierzchnia tego ostatniego świetnie sprawdzi się w otoczeniu gładkich i połyskujących materiałów, takich jak szkło czy stal nierdzewna – obie powierzchnie zyskają wtedy na sile – podpowiada Ewelina Wielgus, projektant firmy Bruk-Bet.

Gra kolorów

sprawiają, że wykorzystanie ich w aranżacji ociepli nawet chłodne, stylowe wnętrze. Przykuwające uwagę efekty osiągniemy zestawiając obok siebie kontrastowe połączenia jasnej fakturowanej ściany z gładkimi płaszczyznami podłóg w ciemniejszych odcieniach, luster lub okien. Na takim tle interesująco będą się także prezentowały fotele, kanapy lub donice zarówno w soczystych barwach, jak i w zbliżonej tonacji jednak o zgoła odmiennej fakturze.

Wielkość ma znaczenie

W aranżacji wnętrz zarówno faktura, jak i kolor, nie powinny być wykorzystywane w nadmiarze. Często do uzyskania wyjątkowej kompozycji wystarczy niewielki, czytelny akcent użyty jedynie na fragmencie ściany – wokół kominka, nad blatem kuchennym lub jako tło dla oryginalnego pod względem designu elementu w postaci lampy lub szezlonga. Na szczególną uwagę zasługuje jednak kamień dekoracyjny Listello z kolekcji firmy Bruk-Bet.

relief-kamien-dekoracyjny-artis-2-fot.-bruk-bet

Nie bójmy się fakturowanych materiałów dekoracyjnych, gdyż ich potencjał aranżacyjny jest ogromny. Odpowiednio dobrane płaszczyzny oraz oryginalne oświetlenie sprawią, że ściany nie tylko salonu, ale i kuchni czy nawet łazienki zyskają urokliwy i lekko dynamiczny charakter.

 

Translate »