Kasyka w nowoczesnej odsłonie – baterie dwuuchwytowe

Przyzwyczailiśmy się już zapewne do panujących w wielu łazienkach i kuchniach baterii jednouchwytowych. Eleganckie, o prostej, minimalistycznej formie ozdabiają niejedno prywatne i publiczne wnętrze.

A jednak tradycyjne kurki w bateriach wannowych i umywalkowych często barwione na niebieski i czerwony kolor, okrągłe lub z czterema użytecznymi motylkami mają swój niepowtarzalny urok. Doskonale prezentują się w pomieszczeniach o klasycznym wystroju wprowadzając do nich ciepłą, przytulną atmosferę. Baterie o wysmukłej linii wzorniczej wzbogacone o dwa ładne uchwyty ożywiają wnętrze, podkreślają jego piękno i oryginalny styl aranżacji.

140825ferro

Wśród baterii dwuuchwytowych znajdziemy baterie wannowe należące do kolekcji Retro New i Retro z oferty Ferro z interesującą rączką prysznicową w kształcie słuchawki telefonicznej w starym stylu, baterie wannowe z ruchomą wylewką, baterię umywalkową stojącą o wysmukłej wylewce z ładnymi motylkowymi kurkami i subtelnym oznaczeniem ciepłej i zimnej wody lub o wylewce z szeroką i masywną podstawą, z której wyrastają uchwyty, a także należące do tych samych kolekcji baterie zlewozmywakowe – ścienne i stojące z obrotowymi wylewkami.

140825ferro1

 

Ciekawym rozwiązaniem jest również bateria zlewozmywakowa Prato, połączenie nowoczesnej, surowej linii wzorniczej z akcentami klasycznymi w postaci dwu uchwytów przylegających do wylewki oraz bateria zlewozmywakowa Livorno z dekoracyjnymi kurkami o motywie krzyżaka. Surowa, a jednak lekka, nawet nieco zabawna, stalowa forma tej baterii będzie doskonale korespondować z minimalistycznym wnętrzem współczesnej kuchni. Baterię wykonano ze stali szlachetnej AISI 304.

140825ferro5

Współczesne baterie dwuuchwytowe stanowią ciekawe zestawienie oryginalnych form z elementami tradycyjnymi. Ta swoista kompozycja wzornicza sprawia, że urządzenia zaprezentują się doskonale zarówno w nowoczesnych jak i klasycznych wnętrzach łazienek i kuchni.

 

fot. Ferro

 

Translate »