Kolejny magazyn Goodman w PCL

Goodman, globalny deweloper powierzchni logistycznych, oddał do użytku drugi magazyn w Pomorskim Centrum Logistycznym (PCL), zwiększając jego powierzchnię do 88 tys. m2 w odpowiedzi na silny popyt ze strony klientów.

Drugi budynek magazynowy w Pomorskim Centrum Logistycznym o łącznej powierzchni 36 700 m2 pozwala klientom z branży logistycznej skorzystać z lokalizacji PCL tuż przy terminalu kontenerowym DCT w Gdańsku. Magazyn został już w 95% wynajęty sześciu firmom z branży logistycznej, w tym największemu najemcy – firmie Omega Pilzno.

Port w Gdańsku odnotowuje dynamiczny wzrost przeładunków, które podwoiły się w ciągu ostatnich dziesięciu lat. Goodman odpowiada na niesłabnący popyt ze strony klientów, przygotowując się do wybudowania trzeciego magazynu w PCL. Uzyskano już wszystkie niezbędne pozwolenia na budowę magazynu o powierzchni 36 000 m2.
Goodman dostarczył klientom w Polsce już ponad milion m2 powierzchni logistycznych, a Pomorskie Centrum Logistyczne w Gdańsku to flagowa inwestycja Goodmana w Polsce. Po ukończeniu będzie to największe centrum logistyczne w kraju, które będzie mogło zaoferować nawet do 500 000 m2 powierzchni magazynowej i produkcyjnej wraz ze zintegrowanymi powierzchniami biurowymi. PCL oferuje łatwy dostęp do terminalu DCT.

fot. materiały prasowe

Translate »