Kompleks Alchemia zakończony – Neon z pozwoleniem na użytkowanie

Budynek Neon, czwarty i ostatni etap kompleksu biznesowego Alchemia w Gdańsku otrzymał pozwolenie na użytkowanie. Torus zakończył tym samym trwającą blisko dekadę inwestycję, która wniosła na trójmiejski rynek biurowy ponad 122 tys. m kw. powierzchni najmu.

– Dobiegł końca największy i najważniejszy do tej pory projekt inwestycyjny, jaki realizowaliśmy. Skończył się pewien etap w historii naszej firmy, ale przed nami kolejne wyzwania. Mamy zabezpieczone grunty pod budowę ponad 120 tysięcy m kw. powierzchni biurowej w ramach kilku różnych lokalizacji w Trójmieście. Officyna i Format już powstają, a kolejne inwestycje są w fazie przygotowania – komentuje Sławomir Gajewski, prezes spółki Torus.

Neon to ponad 35 tys. mkw. powierzchni najmu, w tym 33,5 z przeznaczeniem na biura. Powierzchnia typowej kondygnacji biurowej wyniesie ponad 3 tys. mkw., jednak w ofercie będą też mniejsze moduły (od 300 mkw.). Gdy budowa się rozpoczynała, uzyskanie pozwolenia na użytkowanie planowane było na połowę listopada 2019, udało się je jednak uzyskać kilka tygodni wcześniej. Budynek stanowi architektoniczne i funkcjonalne dopełnienie całego kompleksu.

fot. materiały prasowe

Translate »