Kotły grzewcze na paliwa stałe znikną z Krakowa

Kraków podjął walkę ze smogiem. Do 2018 roku z miasta zniknąć muszą wszystkie kotły na paliwa stałe. Pomóc w tym mogą dotacje na wymianę systemu ogrzewania przyznawane z Programu Ograniczenia Niskiej Emisji. Na co warto przeznaczyć dofinansowanie podpowiadają eksperci marki Buderus. W 2014 roku Kraków zamierza przeznaczyć na likwidację starych kotłów grzewczych około 17 mln. zł. Pieniądze będzie można uzyskać w postaci dofinansowania z Programu Ograniczenia Niskiej Emisji, który pozwala na wymianę systemu ogrzewania wykorzystującego paliwo stałe na kocioł gazowy, odnawialne źródło energii (instalację kolektorów słonecznych i/lub pomp ciepła) i kocioł olejowy.

– To bardzo dobry moment nie tylko na wymianę starego urządzenia, ale też na obniżenie swoich wydatków na energię. Autoryzowani Partnerzy Handlowi Buderus pomogą dobrać urządzenia dostosowane do indywidualnych potrzeb oraz zapewnić większy komfort ogrzewania pomieszczeń i przygotowania ciepłej wody użytkowej. Buderus oferuje wszystkie elementy potrzebne do stworzenia zarówno prostych, jaki i złożonych systemów grzewczych oraz pozwala na dalszą ich rozbudowę. Dzięki temu można bez problemu łączyć ze sobą różne technologie, na przykład kotły kondensacyjne z instalacjami solarnymi lub pompami ciepła – radzi Janusz Batorski z Buderus.

Kotły kondensacyjne marki Buderus pracują ze sprawnością do 110%. Dzięki ceramicznemu palnikowi zapewniają oszczędność energii i niską emisję. Ich duży zakres modulacji gwarantuje wysoki komfort ciepłej wody, a bogate wyposażenie zawiera między innymi elementy ułatwiające montaż. Automatyka kotłów pozwala też na współpracę urządzeń ze specjalistycznym systemem zarządzania energią (Logamatic EMS) zorientowanym na wydajną, oszczędną i spójną pracę całej instalacji grzewczej, a także na łatwą i wygodną obsługę.

Kotły Buderus są bardzo cichymi urządzeniami i zużywają niewiele energii elektrycznej, w stanie gotowości nawet poniżej 2 kW. Do urządzeń podłączyć można mobilną aplikację EasyControl i w ten sposób zapewnić użytkownikowi zdalny dostęp do ustawień parametrów instalacji grzewczej.

Aby otrzymać dotację na nowe urządzenie grzewcze należy złożyć wniosek w Urzędzie Miasta Kraków. Czas rozpatrywania wniosków nie przekracza 60 dni. Większość formalności można dopełnić poprzez Autoryzowanego Partnera Handlowego Buderus. Osobiście trzeba tylko podpisać umowę w Wydziale Ochrony Środowiska.

Translate »