Leonettes – pokoje hotelowe zaprojektowane przez kobiety dla kobiet

Z myślą o kobietach i ich potrzebach powstał nowy kierunek projektowania wnętrz, spełniający potrzeby podróży w dzisiejszym świecie. W czerwcu 2021 grupa Leonardo Hotels Central Europe wprowadziła do swojej oferty nową linię pokoi – Leonettes. Koncepcja tego designu została stworzona przez kobiety i to właśnie im jest dedykowana. Architektki skupiły się na wprowadzeniu świeżości i lekkości, zachowując jednocześnie nowoczesny styl pokoi i udoskonalając ich funkcjonalność.

– Jakie wymagania pokojom hotelowym stawia dzisiaj podróżująca płeć piękna? Czego potrzebują, a często nie znajdują w ofercie? Postanowiliśmy się tego dowiedzieć bezpośrednio od nich. Udało nam się przeprowadzić około 200 wywiadów z kobietami podróżującymi i zarazem nowoczesnymi, reprezentującymi szeroki przedział wiekowy: od 25 do 65 lat. Precyzyjnie wyraziły one swoje oczekiwania w zakresie: od ogólnej atmosfery i bezpieczeństwa, po inne bardzo konkretne wymagania – powiedziała Sandra Dreher z Leonardo Hotels Central Europe.

Na tej podstawie i w kontekście 4-gwiazdkowej marki superior „Leonardo Royal”, architektka Melanie Mitterer z Neudahm Design, opracowała całkowicie nową koncepcję pokoi. Nowy projekt oferuje relaksujące odcienie z lekkimi motywami kwiatowymi. Przestrzeń może być jednocześnie miejscem do pracy, które zapewnia duże biurko i wygodny fotel, jak i do wypoczynku. W łazience można znaleźć: prysznic z głowicą masującą, prostownicę i suszarkę do włosów, dodatkowe lustro oraz kosmetyki z minerałami z Morza Martwego.

Obsługa pokojowa tej kategorii pokoi jest zapewniona przez żeński personel Leonardo.

Mimo tego, że pokoje zostały zaprojektowane z myślą o kobietach, dostępne są dla wszystkich gości.

fot. materiały prasowe