Lumen i Skylight z certyfikatami BREEAM In-Use International

Biurowce Lumen i Skylight, wchodzące w skład warszawskiego kompleksu Złote Tarasy, otrzymały certyfikaty ekologiczne BREEAM In-Use International z oceną „Excellent” w kategorii „Building Management” (jakość zarządzania) oraz „Very Good” – bardzo dobrą w kategorii „Asset” (budynek). Lumen i Skylight to pierwsze budynki biurowe w Warszawie z certyfikatami BREEAM in-Use-International.

BREEAM to obok LEED najbardziej znany wielokryterialny system certyfikacji na świecie. W procesie certyfikacji analizuje się m.in. zużycie energii i wody, emisję dwutlenku węgla, zastosowanie rozwiązań i materiałów przyjaznych dla środowiska, zdrowie i komfort pracowników czy kwestie związane z zarządzaniem obiektem.

Owalny budynek Lumen i wieża Skylight są częścią kompleksu handlowo-biurowego Złote Tarasy w Warszawie. Budynki oferują łącznie ok. 45 000 mkw. powierzchni biurowej klasy “A+”. Jest też czterokondygnacyjny parking podziemny na ok. 1 600 miejsc. Właścicielem Lumen i Skylight jest międzynarodowa spółka dewelopersko-inwestycyjna Unibail-Rodamco.

 

Translate »