Miejskie rezydencje według Zahy Hadid

W ramach projektu CityLife w Mediolanie powstał awangardowy projekt kompleksu budynków rezydencjalnych, które zachwycają różnorodnością form, kolorów i materiałów. Na potrzeby niezwykłego projektu Zahy Hadid firma Schüco stworzyła specjalne rozwiązania okien, fasad i drzwi przesuwnych.

CityLife to jeden z największych europejskich projektów urbanistycznych w ostatnich latach. Holistyczna koncepcja stworzona przez takie ikony designu, jak: Zaha Hadid, Arata Isozaki i Daniel Libeskind przewiduje stworzenie kompleksu, w którym można mieszkać, pracować i korzystać z centrów handlowych. Całość tworzy spójną całość z otaczającą go zielenią i przestrzenią publiczną nieopodal historycznego centrum Mediolanu.

Strefa mieszkalna składa się z siedmiu budynków o różnej wysokości. Elementem łączącym wszystkie z nich jest projekt eleganckiej fasady, która „faluje” w poziomie i pionie. Efekt „ruchu” potęguje zróżnicowanie materiałów – białe panele, naturalne drewno i szkło. Fasady, specjalnie zaprojektowane przez firmę Schüco, spełniają wysokie wymagania pod względem technicznym.

zaha hadid mediolan2

Architektura zaprojektowanego przez Zahę Hadid kompleksu rezydencyjnego cechuje się zarówno funkcjonalnością, jak i indywidualizmem. Specjalnie zaprojektowane przez firmę Schüco fasady spełniają wysokie wymagania pod względem technicznym, takim jak wysoka izolacyjność cieplna czy ochrona górnych pięter przed wiatrem i zacinającym deszczem, co sprawia, że projekt w pełni odpowiada kryteriom zrównoważonego rozwoju i wymaganiom ekologicznym. Panele i drewniane okładziny zostały zestawione z aluminiowymi konstrukcjami fasadowymi na bazie systemu Schüco FWS 60+, a także specjalnie zaprojektowanymi pasmami okiennymi w systemie Schüco AWS 75. W sięgające od sufitu do podłogi przeszklenia o smukłych profilach wstawiono drzwi podnoszono-przesuwne w systemie Schüco ASS 50. Łatwa w obsłudze stolarka umożliwia swobodny dostęp na balkony, z których można podziwiać malowniczy krajobraz Alp.

fot.  Schüco

 

Translate »