Mikomax Smart Office podsumowuje Stockholm Furniture and Light Fair

W dniach 9-13 lutego 2016 odbyły się targi Stockholm Furniture and Light Fair, organizowane w czasie Szwedzkiego Tygodnia Designu. To jedno z najważniejszych wydarzeń wzorniczych w Europie. Polskim reprezentantem była firma Mikomax Smart Office, lider w rozwiązaniach dla firm zapewniających ergonomię i efektywność pracy w biurze. System #Hush, biurko Stand Up czy NEST to nowości, które wzbudziły zainteresowanie branży.

Część targów w Sztokholmie poświęcona przestrzeni biurowej była jedną z najchętniej i najliczniej odwiedzanych sekcji ekspozycji. Prezentowane rozwiązania odzwierciedlały wyraźną zmianę w podejściu organizacji przestrzeni – zwrot w stronę ergonomii, komfortu użytkownika i personalizacji.

Jeśli chodzi o meble biurowe, na sztokholmskich targach zdecydowanie najmocniej eksponowane były rozwiązania tapicerowane, czyli różnego rodzaju sofy i siedziska przeznaczone do stref relaksu czy indywidualnej pracy w skupieniu. Te elementy oferty promowano dużo intensywniej niż klasyczne rozwiązania pracownicze. Jednocześnie prezentowano szerokie zastosowanie naturalnych materiałów, między innymi wykończenia w drewnie dębowym. W kolorystyce dominowała zieleń oraz jasne, stonowane kolory – niebieski, morski i blady róż. To pokazuje wyraźnie, że coraz więcej organizacji świadomie chce tworzyć w swoich biurach komfortową, przyjazną użytkownikowi przestrzeń. Chyba nikt już nie ma wątpliwości, że dobry, funkcjonalny design jest zarezerwowany nie tylko dla wnętrz naszych mieszkań.

Elastyczność przede wszystkim

Odwiedzający Stockholm Furniture and Light Fair mieli okazję zapoznać się z jednym z najnowszych projektów Mikomax Smart Office – systemem #Hush. To kabiny, które pozwalają w obrębie biura wytyczyć mini strefy do kameralnych spotkań lub pracy w skupieniu. Materiał, z którego wykonane są kabiny gwarantuje izolację akustyczną. Specjalnie na targi została przygotowana wersja systemu, do wykończenia której zastosowano tkaninę fakturą przypominającą filc.

– W projektowaniu współczesnych biur coraz chętniej odchodzi się od permanentnych rozwiązań takich jak np. aranżowanie przestrzeni za pomocą ścianek działowych. Zamiast tego wybierane są rozwiązania mobilne, które nie tylko pełnią różne funkcje w zależności od bieżących potrzeb, ale również w łatwy sposób można zmienić ich rozmieszczenie w przestrzeni. Tak jest z systemem #Hush, który pomimo solidnej konstrukcji gwarantującej wygodę pracy i kameralność, łatwo można przenieść w inne miejsce biura bez demontażu – komentuje Zuzanna Mikołajczyk, członek zarządu Mikomax Smart Office.

W biurze jak w domu, w domu jak w biurze

W czasie targów firma prezentowała także swoje flagowe rozwiązanie, czyli system biurek Stand Up wyposażony w regulację wysokości blatu, która zapewnia szybkie przejście od pracy siedzącej do stojącej. Manualny system regulacji zgłoszony do opatentowania umożliwia łatwą i płynną obsługę. Możliwość zmiany pozycji znacząco poprawia ergonomię pracy. Dodatkowo, podniesienie blatu sprawia, że dwa oddzielone od siebie stanowiska do pracy indywidualnej można zamienić na strefę do spotkań na stojąco i pracy projektowej.

Jednak unikatowym rozwiązaniem prezentowanym przez Mikomax Smart Office były biurka NEST, oparte na tej samej technologii co system Stand Up, ale przeznaczone do przestrzeni domowych. Szeroka gama kolorów i wykończeń sprawia, że NEST pasuje do różnorodnych wnętrz. Sprawdzi się nie tylko w przypadku osób pracujących w domu. Intuicyjny, szybki i cichy system manualnej regulacji blatu pozwala na dostosowanie biurka do potrzeb całej rodziny – osób w różnym wieku i o różnym wzroście. NEST zostało nominowane w prestiżowym konkursie TOP DESIGN award 2016.

mikomax 2

fot. Mikomax

 

Translate »