Minimalistyczna elegancja, czyli apartament na 49. piętrze ZŁOTEJ 44

Czterdzieste dziewiąte piętro ZŁOTEJ 44 to przestrzeń usytuowana wysoko ponad ziemią. Spektakularne widoki aż po horyzont nieprzerwanie towarzyszą mieszkańcom, zmieniając się w zależności od pory dnia i roku. Tutaj apartamenty zapierają dech i wymagają odpowiedniej oprawy, która dodatkowo podkreśli ich charakter zgodnie ze stylem i gustem zamieszkujących je rodzin. Z pomocą przychodzą architekci z pracowni Mokaa, którzy inspirują do zaaranżowania wnętrza w funkcjonalny, ale elegancki i stylowy sposób.

Wizualizacja dwustumetrowego apartamentu na czterdziestym dziewiątym piętrze ZŁOTEJ 44 łączy w sobie funkcjonalne rozwiązania z minimalistyczną i ponadczasową elegancją. Centrum tej przestrzeni wyznacza sofa w ciepłym, karmelowym odcieniu. W części dziennej wyodrębniona została strefa relaksu, która korzysta z narożnej ekspozycji widokowej apartamentu. Tu znajdują się dwa wygodne fotele.

W kuchni zaprojektowana została wyspa, wykończona wielkoformatowym spiekiem ceramicznym o delikatnym połysku podkreślona przez biżuteryjną oprawę oświetleniową.

W projekcie apartamentu zastosowano materiały nadające przestrzeni blasku. To między innymi spieki wielkoformatowe w połysku i lustra. Poprzez zastosowanie licznych polerowanych, odbijających światło materiałów, całość tworzy delikatny, a zarazem elegancki klimat. Miękkie światło i odbicia zbudowały efekt przestrzeni sprzyjającej relaksowi i wyciszeniu.

Projekt sypialni stylistyką, fakturami i kolorystyką nawiązuje do pozostałych części apartamentu. Układ funkcjonalny w pełni wykorzystuje potencjał pomieszczenia. Wydzielona została duża garderoba, gabinet oraz łazienka. Łóżko ustawiono tak, by mieszkańcy mogli zachwycić się panoramą miasta tuż po obudzeniu.

Przestrzeń biurowa znajduje bezpośrednio przy oknie, a strefy pracy i snu wydzielono ażurowymi przesłonami.

Projekt łazienki koresponduje z detalami w innych pomieszczeniach. Motyw marmuru z kuchennej wyspy przeniesiony został na ściany w formie spieków ceramicznych. Zabieg ten sprawia wrażenie spójnej i dobrze przemyślanej przestrzeni.

W wizualizacji apartamentu wykorzystano produkty prestiżowych marek, które charakteryzuje najwyższa jakość wykończenia i doskonały design. Odnajdziemy tu projekty cenionych artystów jak Oskar Zięta, Grzegorz Worpus-Budziejewski, Patricia Urquiola, Mario Bellini, Davide Groppi.

Inwestorami apartamentowca ZŁOTA 44 są: fundusz inwestycyjny zarządzany przez AMSTAR, który nabywa, realizuje i zarządza nieruchomościami na wybranych rynkach w Europie, USA i innych krajach na całym świecie, oraz BBI Development SA – spółka deweloperska notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

fot. Mokaa

Translate »