MoneyGram otwiera biuro w Warszawie

Spółka MoneyGram (NASDAQ: MGI), lider w dziedzinie przekazów pieniężnych na całym świecie, otworzyła MoneyGram Global Business Center w Warszawie. W uroczystości otwarcia centrum wzięli udział: Stephen Mull, ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce, Monika Piątkowska, wiceprezes Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych, oraz Alex Holmes, CFO i COO MoneyGram.

Alex Holmes powiedział: – Wybraliśmy Warszawę ze względu na dostęp do utalentowanych, dobrze wykształconych i umiejących odnaleźć się w wielokulturowym środowisku pracowników. Duży wpływ na naszą decyzję miała także przyjazna dla biznesu i dobrze prosperująca gospodarka polska. Cieszymy się, że możemy być częścią tej społeczności.

Monika Piątkowska skomentowała: – Odporność na kryzys oraz wielkość naszego rynku, w połączeniu ze sprzyjającym klimatem inwestycyjnym, sprawiły, że Polska jest liderem w Europie Środkowej i Wschodniej oraz ważnym graczem w obszarze inwestycji zagranicznych w całej Europie. Stabilność, konsekwencja i wieloletnia polityka otwartych drzwi dla kapitału zagranicznego to główne czynniki przyciągające inwestorów do Polski. Przykład firmy MoneyGram potwierdza, że ta strategia pozwoliła nam osiągnąć sukces. Wartość bezpośrednich inwestycji zagranicznych w Polsce wzrosła do imponujących 160,5 miliardów euro (221 miliardów dolarów).

MoneyGram współpracuje z Bankiem Pocztowym, Bankiem BGŻ, Bankiem BPS, sklepami Pepco oraz firmą PlanB International. W Polsce zapewnia dostęp do realizacji przekazów pieniężnych w prawie 6 tysiącach lokalizacji.

MoneyGram jest zaangażowana w życie społeczności bezpośrednio związanych ze swoimi pracownikami i klientami. Przykładem jest Fundacja MoneyGram, która zapewnia wsparcie dla organizacji non-profit działających w obszarze edukacji na całym świecie. W 2014 roku, Fundacja MoneyGram przekazała grant Fundacji Drabina Rozwoju w Warszawie. Środki zostały przeznaczone na komputery dla dzieci z domów dziecka, spersonalizowane oprogramowanie edukacyjne oraz szkolenia dla nauczycieli.

fot. materiały prasowe

 

 

 

Translate »