Muzeum Sztuki Nowoczesnej w magazynie Hillwood

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie wynajmie 2000 mkw. w inwestycji Hillwood Warszawa Targówek.

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, prezentujące sztukę XX wieku oraz tworzoną współcześnie, zostało powołane w 2005 roku przez Ministerstwo Kultury, a od 2006 roku jest współprowadzone wspólnie z Urzędem m.st. Warszawy. W 2017 roku MSN zainaugurowało działalność Muzeum nad Wisłą, czyli przestrzeni wystawienniczej przy Bulwarach Wiślanych. W 2019 roku rozpoczęła się budowa nowej siedziby Muzeum na placu Defilad. Budynek zaprojektowany przez nowojorskiego architekta, Thomasa Phifera, ma być udostępniony zwiedzającym w 2023 roku.

– W ciągu 16 lat swojej działalności Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zebrało ponad 1000 dzieł. W związku z tym bardzo istotne było dla nas dopasowanie optymalnego zaplecza magazynowego, które pozwoli zabezpieczyć zarówno odpowiednie warunki przechowywania, jak i opiekę konserwatorską nad wszystkimi posiadanymi zbiorami. Te aspekty mają kluczowe znaczenie nie tylko dla gromadzenia i powiększania kolekcji dzieł sztuki, ale też rozszerzania dostępności do nich. Niewątpliwym atutem jest również wysoka jakość powierzchni oraz doskonała lokalizacja centrum magazynowego – mówi Hubert Kowalski, kierownik Działu Operacyjnego w  Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.

Magazyny z obszaru logistyki miejskiej oferują ciekawe możliwości również mniej typowym najemcom tego typu przestrzeni.

– Transakcja najmu zawarta przez Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie stanowi świetny przykład na to, że również instytucje kultury potrzebują profesjonalnego zaplecza magazynowego w odpowiednim standardzie. To między innymi możliwość dostosowania części magazynu na potrzeby działalności konserwatorskiej oraz atrakcyjna lokalizacja nowego parku, przyczyniły się do wyboru przez MSN miejskiego magazynu firmy Hillwood na Targówku – zaznacza Piotr Chabracki, konsultant w Dziale Wynajmu Powierzchni Magazynowych w JLL, firmie która reprezentowała MSN w procesie poszukiwania odpowiedniej lokalizacji.

Hillwood Warszawa Targówek to nowoczesny park magazynowy, obejmujący dwa budynki o łącznej powierzchni ponad 49 000 mkw.

– Zaszczytem, a jednocześnie wielką przyjemnością jest dla nas możliwość współpracy z Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Już od dłuższego czasu obserwujemy rosnące zainteresowanie nowoczesną powierzchnią magazynową ze strony organizacji funkcjonujących w bardzo różnych dziedzinach – między innymi właśnie ze strony instytucji kultury, jak teatry czy muzea. Nowoczesne magazyny klasy A stale ewoluują, tak pod względem standardu budynków, jak również ich wyposażenia – mówi Katarzyna Żbikowska, dyrektor w Hillwood Polska.

fot. materiały prasowe